Astana have taken their second consecutive stage win at the Tour de France courtesy of Magnus Cort Nielsen.  The Dane out-sprinted Ion Izagirre and Bauke Mollema.  Also featuring Dion Smith, Jack Bauer & Tom Scully.

 

Magnus Cort Nielsen doubles Astana Tour tally

 

Stage results:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 NIELSEN Magnus Cort DEN        ASTANA PRO TEAM 4:25:52
2 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP        BAHRAIN – MERIDA +00
3 MOLLEMA Bauke NED        TREK – SEGAFREDO +02
4 VALGREN ANDERSEN Michael DEN        ASTANA PRO TEAM +29
5 SKUJINS Toms LAT        TREK – SEGAFREDO +34
6 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA +34
7 CALMEJANE Lilian FRA        DIRECT ENERGIE +34
8 MAJKA Rafal POL        BORA – HANSGROHE +37
9 ARNDT Nikias GER        TEAM SUNWEB +02:31
10 BERNARD Julien FRA        TREK – SEGAFREDO +02:31
11 VAN AVERMAET Greg BEL        BMC RACING TEAM +02:31
12 TERPSTRA Niki NED        QUICK – STEP FLOORS +02:31
13 BENNATI Daniele ITA        MOVISTAR TEAM +02:31
14 GRELLIER Fabien FRA        DIRECT ENERGIE +02:31
15 POLJANSKI Pawel POL        BORA – HANSGROHE +02:31
16 MOINARD Amael FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +02:31
17 IMPEY Daryl RSA        MITCHELTON – SCOTT +02:31
18 SICARD Romain FRA        DIRECT ENERGIE +02:31
19 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +02:31
20 HERRADA Jesus ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +02:31
21 HOWSON Damien AUS        MITCHELTON – SCOTT +02:31
22 PAUWELS Serge BEL        TEAM DIMENSION DATA +02:31
23 VICHOT Arthur FRA        GROUPAMA – FDJ +02:31
24 SOLER Marc ESP        MOVISTAR TEAM +06:07
25 VACHON Florian FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +08:13
26 ERVITI Imanol ESP        MOVISTAR TEAM +08:13
27 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY +13:11
28 FROOME Chris GBR        TEAM SKY +13:11
29 CASTROVIEJO Jonathan ESP        TEAM SKY +13:11
30 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL        TEAM SKY +13:11
31 MOLARD Rudy FRA        GROUPAMA – FDJ +13:11
32 SMITH Dion NZL        WANTY – GROUPE GOBERT +13:11
33 THOMAS Geraint GBR        TEAM SKY +13:11
34 GESCHKE Simon GER        TEAM SUNWEB +13:11
35 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB +13:11
36 KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM +13:11
37 KRAGH ANDERSEN Søren DEN        TEAM SUNWEB +13:11
38 VALVERDE Alejandro ESP        MOVISTAR TEAM +13:11
39 EDET Nicolas FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +13:11
40 CARUSO Damiano ITA        BMC RACING TEAM +13:11
41 LANDA MEANA Mikel ESP        MOVISTAR TEAM +13:11
42 BARDET Romain FRA        AG2R LA MONDIALE +13:11
43 FUGLSANG Jakob DEN        ASTANA PRO TEAM +13:11
44 HANSEN Jesper DEN        ASTANA PRO TEAM +13:11
45 ROLLAND Pierre FRA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +13:11
46 LATOUR Pierre FRA        AG2R LA MONDIALE +13:11
47 GILBERT Philippe BEL        QUICK – STEP FLOORS +13:11
48 ĐURASEK Kristijan CRO        UAE TEAM EMIRATES +13:11
49 MINNAARD Marco NED        WANTY – GROUPE GOBERT +13:11
50 MARTIN Guillaume FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +13:11
51 FRANK Mathias SUI        AG2R LA MONDIALE +13:11
52 KRUIJSWIJK Steven NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +13:11
53 ZAKARIN Ilnur RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +13:11
54 DILLIER Silvan SUI        AG2R LA MONDIALE +13:11
55 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +13:11
56 NAESEN Oliver BEL        AG2R LA MONDIALE +13:11
57 TOLHOEK Antwan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +13:11
58 QUINTANA Nairo COL        MOVISTAR TEAM +13:11
59 MARTIN Daniel IRL        UAE TEAM EMIRATES +13:11
60 FRAILE MATARRANZ Omar ESP        ASTANA PRO TEAM +13:11
61 ROGLIČ Primož SLO        TEAM LOTTO NL – JUMBO +13:11
62 VAN GARDEREN Tejay USA        BMC RACING TEAM +13:11
63 JUNGELS Bob LUX        QUICK – STEP FLOORS +13:11
64 AMADOR Andrey CRC        MOVISTAR TEAM +13:11
65 NAVARRO GARCIA Daniel ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +13:11
66 POELS Wout NED        TEAM SKY +13:11
67 BARGUIL Warren FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +13:11
68 GAUDU David FRA        GROUPAMA – FDJ +13:11
69 PELLIZOTTI Franco ITA        BAHRAIN – MERIDA +13:11
70 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP        BAHRAIN – MERIDA +13:11
71 YATES Adam GBR        MITCHELTON – SCOTT +13:11
72 CHAVANEL Sylvain FRA        DIRECT ENERGIE +13:11
73 SAGAN Peter SVK        BORA – HANSGROHE +13:11
74 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT +15:40
75 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB +15:40
76 COLBRELLI Sonny ITA        BAHRAIN – MERIDA +15:40
77 BOUET Maxime FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +15:40
78 DUPONT Timothy BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +17:55
79 LUDVIGSSON Tobias SWE        GROUPAMA – FDJ +17:55
80 SCHÄR Michael SUI        BMC RACING TEAM +17:55
81 POLITT Nils GER        TEAM KATUSHA ALPECIN +17:55
82 ROOSEN Timo NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +17:55
83 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB +17:55
84 MARTENS Paul GER        TEAM LOTTO NL – JUMBO +17:55
85 KÜNG Stefan SUI        BMC RACING TEAM +17:55
86 KOCHETKOV Pavel RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +17:55
87 BOSWELL Ian USA        TEAM KATUSHA ALPECIN +17:55
88 DEGAND Thomas BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +17:55
89 DURBRIDGE Luke AUS        MITCHELTON – SCOTT +17:55
90 DE KORT Koen NED        TREK – SEGAFREDO +17:55
91 MARCZYNSKI Tomasz POL        LOTTO SOUDAL +17:55
92 PASQUALON Andrea ITA        WANTY – GROUPE GOBERT +17:55
93 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES +17:55
94 CLARKE Simon AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +17:55
95 SUTHERLAND Rory AUS        UAE TEAM EMIRATES +17:55
96 BOUDAT Thomas FRA        DIRECT ENERGIE +17:55
97 STUYVEN Jasper BEL        TREK – SEGAFREDO +17:55
98 THEUNS Edward BEL        TEAM SUNWEB +17:55
99 LEDANOIS Kevin FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +17:55
100 HARDY Romain FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +17:55
101 GESBERT Elie FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +17:55
102 OFFREDO Yoann FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +17:55
103 PEREZ Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +18:01
104 DE GENDT Thomas BEL        LOTTO SOUDAL +21:44
105 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +21:44
106 GERRANS Simon AUS        BMC RACING TEAM +21:44
107 VERMOTE Julien BEL        TEAM DIMENSION DATA +22:17
108 MÜHLBERGER Gregor AUT        BORA – HANSGROHE +23:36
109 GOGL Michael AUT        TREK – SEGAFREDO +23:36
110 TURGIS Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +23:36
111 TROIA Oliviero ITA        UAE TEAM EMIRATES +23:36
112 PICHON Laurent FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +23:36
113 CLAEYS Dimitri BEL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +23:36
114 HAYMAN Mathew AUS        MITCHELTON – SCOTT +23:36
115 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES +23:36
116 OSS Daniel ITA        BORA – HANSGROHE +23:36
117 SCULLY Tom NZL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +23:36
118 THOMSON Jay Robert RSA        TEAM DIMENSION DATA +23:36
119 HEPBURN Michael AUS        MITCHELTON – SCOTT +23:36
120 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA        TEAM DIMENSION DATA +23:36
121 LE GAC Olivier FRA        GROUPAMA – FDJ +23:36
122 DECLERCQ Tim BEL        QUICK – STEP FLOORS +23:36
123 DE BUYST Jasper BEL        LOTTO SOUDAL +23:36
124 VANENDERT Jelle BEL        LOTTO SOUDAL +23:36
125 LAMPAERT Yves BEL        QUICK – STEP FLOORS +23:36
126 PHINNEY Taylor USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +23:36
127 LAPORTE Christophe FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +23:36
128 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA +23:36
129 KRISTOFF Alexander NOR        UAE TEAM EMIRATES +23:36
130 SINKELDAM Ramon NED        GROUPAMA – FDJ +23:36
131 DEGENKOLB John GER        TREK – SEGAFREDO +23:36
132 FERRARI Roberto ITA        UAE TEAM EMIRATES +23:36
133 DEMARE Arnaud FRA        GROUPAMA – FDJ +23:36
134 PÖSTLBERGER Lukas AUT        BORA – HANSGROHE +23:36
135 KOREN Kristijan SLO        BAHRAIN – MERIDA +23:36
136 GAUDIN Damien FRA        DIRECT ENERGIE +23:36
137 BODNAR Maciej POL        BORA – HANSGROHE +23:36
138 BURGHARDT Marcus GER        BORA – HANSGROHE +23:36
139 GUARNIERI Jacopo ITA        GROUPAMA – FDJ +23:36
140 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG        QUICK – STEP FLOORS +23:36
141 ALAPHILIPPE Julian FRA        QUICK – STEP FLOORS +23:36
142 BAUER Jack NZL        MITCHELTON – SCOTT +23:36
143 SIMON Julien FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +23:36
144 HAUSSLER Heinrich AUS        BAHRAIN – MERIDA +23:36
145 ROWE Luke GBR        TEAM SKY +23:36
146 VANMARCKE Sep BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +23:36
147 JANSEN Amund Grøndahl NOR        TEAM LOTTO NL – JUMBO +23:36
148 CRADDOCK G Lawson USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +23:36
149 SLAGTER Tom-Jelte NED        TEAM DIMENSION DATA +23:36
150 COUSIN Jerome FRA        DIRECT ENERGIE +23:36
DSQ MOSCON Gianni ITA        TEAM SKY  

General classification after stage 15:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 THOMAS Geraint GBR        TEAM SKY 62:49:47
2 FROOME Chris GBR        TEAM SKY +01:39
3 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB +01:50
4 ROGLIČ Primož SLO        TEAM LOTTO NL – JUMBO +02:38
5 BARDET Romain FRA        AG2R LA MONDIALE +03:21
6 LANDA MEANA Mikel ESP        MOVISTAR TEAM +03:42
7 KRUIJSWIJK Steven NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +03:57
8 QUINTANA Nairo COL        MOVISTAR TEAM +04:23
9 FUGLSANG Jakob DEN        ASTANA PRO TEAM +06:14
10 MARTIN Daniel IRL        UAE TEAM EMIRATES +06:54
11 VALVERDE Alejandro ESP        MOVISTAR TEAM +09:36
12 JUNGELS Bob LUX        QUICK – STEP FLOORS +09:53
13 ZAKARIN Ilnur RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +10:01
14 LATOUR Pierre FRA        AG2R LA MONDIALE +17:28
15 VAN AVERMAET Greg BEL        BMC RACING TEAM +18:22
16 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT +18:51
17 MARTIN Guillaume FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +19:55
18 CARUSO Damiano ITA        BMC RACING TEAM +21:36
19 KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM +21:36
20 CALMEJANE Lilian FRA        DIRECT ENERGIE +22:17
21 MAJKA Rafal POL        BORA – HANSGROHE +23:18
22 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL        TEAM SKY +23:44
23 BARGUIL Warren FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +25:45
24 MOLLEMA Bauke NED        TREK – SEGAFREDO +25:52
25 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA +29:03
26 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP        BAHRAIN – MERIDA +29:44
27 GESCHKE Simon GER        TEAM SUNWEB +29:56
28 PAUWELS Serge BEL        TEAM DIMENSION DATA +30:21
29 ROLLAND Pierre FRA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +32:22
30 YATES Adam GBR        MITCHELTON – SCOTT +39:56
31 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP        BAHRAIN – MERIDA +42:41
32 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +44:13
33 IMPEY Daryl RSA        MITCHELTON – SCOTT +50:50
34 VICHOT Arthur FRA        GROUPAMA – FDJ +50:53
35 CHAVANEL Sylvain FRA        DIRECT ENERGIE +54:08
36 GILBERT Philippe BEL        QUICK – STEP FLOORS +56:23
37 BERNARD Julien FRA        TREK – SEGAFREDO +56:37
38 GAUDU David FRA        GROUPAMA – FDJ +56:51
39 VAN GARDEREN Tejay USA        BMC RACING TEAM +57:40
40 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +57:54
41 ALAPHILIPPE Julian FRA        QUICK – STEP FLOORS +58:29
42 MOINARD Amael FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +58:35
43 KÜNG Stefan SUI        BMC RACING TEAM +1:00:49
44 MOLARD Rudy FRA        GROUPAMA – FDJ +1:03:04
45 SAGAN Peter SVK        BORA – HANSGROHE +1:05:20
46 BOUET Maxime FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +1:07:36
47 EDET Nicolas FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:08:44
48 HERRADA Jesus ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:08:51
49 AMADOR Andrey CRC        MOVISTAR TEAM +1:09:56
50 KRAGH ANDERSEN Søren DEN        TEAM SUNWEB +1:10:01
51 VALGREN ANDERSEN Michael DEN        ASTANA PRO TEAM +1:10:03
52 STUYVEN Jasper BEL        TREK – SEGAFREDO +1:11:09
53 FRANK Mathias SUI        AG2R LA MONDIALE +1:12:39
54 FRAILE MATARRANZ Omar ESP        ASTANA PRO TEAM +1:14:11
55 SLAGTER Tom-Jelte NED        TEAM DIMENSION DATA +1:15:21
56 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB +1:16:54
57 DEGAND Thomas BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +1:17:29
58 KOCHETKOV Pavel RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +1:18:34
59 ĐURASEK Kristijan CRO        UAE TEAM EMIRATES +1:19:40
60 DE GENDT Thomas BEL        LOTTO SOUDAL +1:19:46
61 TOLHOEK Antwan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:20:12
62 NIELSEN Magnus Cort DEN        ASTANA PRO TEAM +1:20:47
63 ARNDT Nikias GER        TEAM SUNWEB +1:22:14
64 PELLIZOTTI Franco ITA        BAHRAIN – MERIDA +1:22:21
65 MINNAARD Marco NED        WANTY – GROUPE GOBERT +1:23:23
66 NAESEN Oliver BEL        AG2R LA MONDIALE +1:23:36
67 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY +1:24:30
68 NAVARRO GARCIA Daniel ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:25:58
69 POELS Wout NED        TEAM SKY +1:28:35
70 SICARD Romain FRA        DIRECT ENERGIE +1:29:06
71 SKUJINS Toms LAT        TREK – SEGAFREDO +1:29:12
72 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB +1:35:41
73 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES +1:36:23
74 HANSEN Jesper DEN        ASTANA PRO TEAM +1:37:35
75 DE KORT Koen NED        TREK – SEGAFREDO +1:37:36
76 PEREZ Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:37:56
77 LAMPAERT Yves BEL        QUICK – STEP FLOORS +1:39:34
78 PASQUALON Andrea ITA        WANTY – GROUPE GOBERT +1:39:49
79 POLJANSKI Pawel POL        BORA – HANSGROHE +1:39:59
80 ERVITI Imanol ESP        MOVISTAR TEAM +1:40:32
81 SOLER Marc ESP        MOVISTAR TEAM +1:41:00
82 LUDVIGSSON Tobias SWE        GROUPAMA – FDJ +1:42:49
83 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA +1:43:59
84 KOREN Kristijan SLO        BAHRAIN – MERIDA +1:45:16
85 BOSWELL Ian USA        TEAM KATUSHA ALPECIN +1:45:59
86 MARTENS Paul GER        TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:46:02
87 BOUDAT Thomas FRA        DIRECT ENERGIE +1:46:10
88 VERMOTE Julien BEL        TEAM DIMENSION DATA +1:46:36
89 COUSIN Jerome FRA        DIRECT ENERGIE +1:47:18
90 GESBERT Elie FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +1:47:29
91 DILLIER Silvan SUI        AG2R LA MONDIALE +1:47:41
92 POLITT Nils GER        TEAM KATUSHA ALPECIN +1:48:30
93 OFFREDO Yoann FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +1:49:01
94 BURGHARDT Marcus GER        BORA – HANSGROHE +1:49:41
95 THEUNS Edward BEL        TEAM SUNWEB +1:50:35
96 VACHON Florian FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +1:50:37
97 SMITH Dion NZL        WANTY – GROUPE GOBERT +1:51:30
98 COLBRELLI Sonny ITA        BAHRAIN – MERIDA +1:51:31
99 SIMON Julien FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:51:37
100 CASTROVIEJO Jonathan ESP        TEAM SKY +1:51:43
101 VANENDERT Jelle BEL        LOTTO SOUDAL +1:51:51
102 HOWSON Damien AUS        MITCHELTON – SCOTT +1:53:46
103 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA        TEAM DIMENSION DATA +1:55:01
104 DEGENKOLB John GER        TREK – SEGAFREDO +1:56:21
105 SCHÄR Michael SUI        BMC RACING TEAM +1:56:30
106 GOGL Michael AUT        TREK – SEGAFREDO +1:57:33
107 TERPSTRA Niki NED        QUICK – STEP FLOORS +1:58:46
108 MARCZYNSKI Tomasz POL        LOTTO SOUDAL +1:59:20
109 VANMARCKE Sep BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +1:59:40
110 KRISTOFF Alexander NOR        UAE TEAM EMIRATES +1:59:59
111 MÜHLBERGER Gregor AUT        BORA – HANSGROHE +2:00:03
112 OSS Daniel ITA        BORA – HANSGROHE +2:00:40
113 CLARKE Simon AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +2:02:00
114 BENNATI Daniele ITA        MOVISTAR TEAM +2:02:09
115 PICHON Laurent FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +2:03:58
116 HAYMAN Mathew AUS        MITCHELTON – SCOTT +2:04:27
117 HEPBURN Michael AUS        MITCHELTON – SCOTT +2:04:29
118 LEDANOIS Kevin FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +2:05:21
119 HARDY Romain FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +2:06:34
120 DURBRIDGE Luke AUS        MITCHELTON – SCOTT +2:07:25
121 SUTHERLAND Rory AUS        UAE TEAM EMIRATES +2:08:12
122 BODNAR Maciej POL        BORA – HANSGROHE +2:09:59
123 GRELLIER Fabien FRA        DIRECT ENERGIE +2:10:16
124 HAUSSLER Heinrich AUS        BAHRAIN – MERIDA +2:11:12
125 GERRANS Simon AUS        BMC RACING TEAM +2:11:31
126 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES +2:12:37
127 DECLERCQ Tim BEL        QUICK – STEP FLOORS +2:13:02
128 BAUER Jack NZL        MITCHELTON – SCOTT +2:13:36
129 LE GAC Olivier FRA        GROUPAMA – FDJ +2:16:02
130 TURGIS Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:16:44
131 DUPONT Timothy BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +2:17:27
132 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +2:17:29
133 PÖSTLBERGER Lukas AUT        BORA – HANSGROHE +2:17:49
134 SCULLY Tom NZL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +2:18:32
135 PHINNEY Taylor USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +2:20:08
136 DEMARE Arnaud FRA        GROUPAMA – FDJ +2:21:22
137 SINKELDAM Ramon NED        GROUPAMA – FDJ +2:21:32
138 ROWE Luke GBR        TEAM SKY +2:21:54
139 TROIA Oliviero ITA        UAE TEAM EMIRATES +2:22:14
140 LAPORTE Christophe FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:22:23
141 CLAEYS Dimitri BEL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:24:48
142 GAUDIN Damien FRA        DIRECT ENERGIE +2:24:54
143 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG        QUICK – STEP FLOORS +2:25:18
144 FERRARI Roberto ITA        UAE TEAM EMIRATES +2:26:44
145 DE BUYST Jasper BEL        LOTTO SOUDAL +2:35:58
146 ROOSEN Timo NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:37:33
147 GUARNIERI Jacopo ITA        GROUPAMA – FDJ +2:38:30
148 THOMSON Jay Robert RSA        TEAM DIMENSION DATA +2:43:10
149 JANSEN Amund Grøndahl NOR        TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:43:54
150 CRADDOCK G Lawson USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +2:54:14

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here