Tirreno-Adriatico stage 2: RESULTS

Marcel Kittel sprinted to his first win of the 2018 season, with an impressive finishing kick from some way out to overcome Peter Sagan and Giacomo Nizzolo.  Patrick Bevin's 5th place on the stage saw him jump up to the overall lead.

0
469
Patrick Bevin will line up for his first outing at the Tour de France for BMC Racing, his second Tour start in his career photo LB/RB/Cor Vos © 2018

Marcel Kittel sprinted to his first win of the 2018 season, with an impressive finishing kick from some way out to overcome Peter Sagan and Giacomo Nizzolo.  Patrick Bevin’s 5th place on the stage saw him jump up to the overall lead.

 

Patrick Bevin leads Tirreno-Adriatico, Kittel takes first 2018 win

 

Stage results:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 KITTEL Marcel GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:12:24
2 SAGAN Peter SVK        BORA – HANSGROHE 4:12:24
3 NIZZOLO Giacomo ITA        TREK – SEGAFREDO 4:12:24
4 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY 4:12:24
5 BEVIN Patrick NZL        BMC RACING TEAM 4:12:24
6 MARECZKO Jakub ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:12:24
7 GAVIRIA RENDON Fernando COL        QUICK – STEP FLOORS 4:12:24
8 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:12:24
9 GROSU Eduard Michael ROU        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:12:24
10 CONSONNI Simone ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:12:24
11 EWAN Caleb AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:12:24
12 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:12:24
13 DEBUSSCHERE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 4:12:24
14 RENSHAW Mark AUS        TEAM DIMENSION DATA 4:12:24
15 CARUSO Damiano ITA        BMC RACING TEAM 4:12:24
16 KURIYANOV Stepan RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:12:24
17 BAUER Jack NZL        MITCHELTON – SCOTT 4:12:24
18 KEISSE Iljo BEL        QUICK – STEP FLOORS 4:12:24
19 COLEDAN Marco ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:12:24
20 DUVAL Julien FRA        AG2R LA MONDIALE 4:12:24
21 ULISSI Diego ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:12:24
22 PONZI Simone ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:12:24
23 LADAGNOUS Matthieu FRA        GROUPAMA – FDJ 4:12:24
24 CIMOLAI Davide ITA        GROUPAMA – FDJ 4:12:24
25 AMADOR Andrey CRC        MOVISTAR TEAM 4:12:24
26 ARCAS Jorge ESP        MOVISTAR TEAM 4:12:24
27 LANDA MEANA Mikel ESP        MOVISTAR TEAM 4:12:24
28 ŠTYBAR Zdenek CZE        QUICK – STEP FLOORS 4:12:24
29 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:12:24
30 GONÇALVES José POR        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:12:24
31 THOMAS Geraint GBR        TEAM SKY 4:12:24
32 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB 4:12:24
33 VAN AVERMAET Greg BEL        BMC RACING TEAM 4:12:24
34 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:12:24
35 NIBALI Vincenzo ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:12:24
36 MARCZYNSKI Tomasz POL        LOTTO SOUDAL 4:12:24
37 ROSON GARCIA Jaime ESP        MOVISTAR TEAM 4:12:24
38 GATTO Oscar ITA        ASTANA PRO TEAM 4:12:24
39 VAN EMDEN Jos NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:12:24
40 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 4:12:24
41 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL        ASTANA PRO TEAM 4:12:24
42 FIRSANOV Sergey RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:12:24
43 CATALDO Dario ITA        ASTANA PRO TEAM 4:12:24
44 ARU Fabio ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:12:24
45 SCHÄR Michael SUI        BMC RACING TEAM 4:12:24
46 SUITSOU Kanstantsin BLR        BAHRAIN – MERIDA 4:12:24
47 OSS Daniel ITA        BORA – HANSGROHE 4:12:24
48 BARDET Romain FRA        AG2R LA MONDIALE 4:12:24
49 EISEL Bernhard AUT        TEAM DIMENSION DATA 4:12:24
50 GENIEZ Alexandre FRA        AG2R LA MONDIALE 4:12:24
51 FROOME Chris GBR        TEAM SKY 4:12:24
52 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 4:12:24
53 MEINTJES Louis RSA        TEAM DIMENSION DATA 4:12:24
54 JUNGELS Bob LUX        QUICK – STEP FLOORS 4:12:24
55 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 4:12:24
56 GILBERT Philippe BEL        QUICK – STEP FLOORS 4:12:24
57 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:12:24
58 ARNDT Nikias GER        TEAM SUNWEB 4:12:24
59 ZABEL Rick GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:12:24
60 MAES Nikolas BEL        LOTTO SOUDAL 4:12:24
61 POLANC Jan SLO        UAE TEAM EMIRATES 4:12:24
62 SANTAROMITA Ivan ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:12:24
63 PHINNEY Taylor USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:12:24
64 COLBRELLI Sonny ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:12:24
65 STUYVEN Jasper BEL        TREK – SEGAFREDO 4:12:24
66 URAN Rigoberto COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:12:24
67 BENNATI Daniele ITA        MOVISTAR TEAM 4:12:24
68 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:12:24
69 HAAS Nathan AUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:12:24
70 SÜTTERLIN Jasha GER        MOVISTAR TEAM 4:12:24
71 IMPEY Daryl RSA        MITCHELTON – SCOTT 4:12:24
72 VAN WINDEN Dennis NED        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:12:24
73 RIABUSHENKO Aleksandr BLR        UAE TEAM EMIRATES 4:12:24
74 CASTROVIEJO Jonathan ESP        TEAM SKY 4:12:24
75 MAJKA Rafal POL        BORA – HANSGROHE 4:12:24
76 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:12:24
77 VLASOV Aleksandr RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:12:24
78 CLARKE Simon AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:12:24
79 VAN DER SANDE Tosh BEL        LOTTO SOUDAL 4:12:24
80 KOREN Kristijan SLO        BAHRAIN – MERIDA 4:12:24
81 ZARDINI Edoardo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:12:24
82 CHERKASOV Nikolai RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:12:24
83 BUSATO Matteo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:12:24
84 BODNAR Maciej POL        BORA – HANSGROHE 4:12:24
85 OLIVEIRA Nelson POR        MOVISTAR TEAM 4:12:24
86 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:12:24
87 BENOOT Tiesj BEL        LOTTO SOUDAL 4:12:24
88 GESCHKE Simon GER        TEAM SUNWEB 4:12:24
89 KÄMNA Lennard GER        TEAM SUNWEB 4:12:24
90 NYCH Artem RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:12:24
91 MEZGEC Luka SLO        MITCHELTON – SCOTT 4:12:24
92 MOSCON Gianni ITA        TEAM SKY 4:12:24
93 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 4:12:24
94 BRÄNDLE Matthias AUT        TREK – SEGAFREDO 4:12:24
95 HEPBURN Michael AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:12:45
96 DOWSETT Alex GBR        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:12:47
97 MARTIN Tony GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:12:50
98 MULLEN Ryan IRL        TREK – SEGAFREDO 4:12:52
99 VANMARCKE Sep BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:12:54
100 CANOLA Marco ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:12:58
101 ŠPILAK Simon SLO        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:13:24
102 GRIVKO Andrey UKR        ASTANA PRO TEAM 4:13:24
103 FELLINE Fabio ITA        TREK – SEGAFREDO 4:13:24
104 MORABITO Steve SUI        GROUPAMA – FDJ 4:13:24
105 POZZATO Filippo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:13:24
106 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 4:13:24
107 KELDERMAN Wilco NED        TEAM SUNWEB 4:12:24
108 CUNEGO Damiano ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:13:24
109 MOSCA Jacopo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:13:24
110 SAGIV Guy ISR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:13:24
111 GOUGEARD Alexis FRA        AG2R LA MONDIALE 4:13:24
112 VERMOTE Julien BEL        TEAM DIMENSION DATA 4:13:24
113 BOEV Igor RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:13:24
114 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA 4:13:24
115 KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM 4:13:24
116 PEDERSEN Mads DEN        TREK – SEGAFREDO 4:13:24
117 HATSUYAMA Sho JPN        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:13:24
118 YATES Adam GBR        MITCHELTON – SCOTT 4:13:37
119 WAGNER Robert Thomas GER        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:14:06
120 ROGLIČ Primož SLO        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:14:06
121 HERMANS Ben BEL        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:14:06
122 TERPSTRA Niki NED        QUICK – STEP FLOORS 4:14:54
123 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU        BAHRAIN – MERIDA 4:15:11
124 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB 4:15:42
125 VAN ASBROECK Tom BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:15:44
126 CAMPENAERTS Victor BEL        LOTTO SOUDAL 4:15:44
127 KONIG Leopold CZE        BORA – HANSGROHE 4:15:44
128 KIRYIENKA Vasil BLR        TEAM SKY 4:15:44
129 PELLIZOTTI Franco ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:15:44
130 KEUKELEIRE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 4:15:44
131 SARREAU Marc FRA        GROUPAMA – FDJ 4:15:44
132 HOELGAARD Daniel NOR        GROUPAMA – FDJ 4:15:44
133 BAGIOLI Nicola ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:15:44
134 DURBRIDGE Luke AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:15:44
135 VAUGRENARD Benoit FRA        GROUPAMA – FDJ 4:15:44
136 FRANK Mathias SUI        AG2R LA MONDIALE 4:15:44
137 BETTIOL Alberto ITA        BMC RACING TEAM 4:15:44
138 THWAITES Scott GBR        TEAM DIMENSION DATA 4:15:44
139 FOLIFOROV Alexander RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:15:44
140 KRAGH ANDERSEN Søren DEN        TEAM SUNWEB 4:17:39
141 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG        QUICK – STEP FLOORS 4:18:08
142 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 4:18:25
143 BURGHARDT Marcus GER        BORA – HANSGROHE 4:18:46
144 JENSEN August NOR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:19:16
145 NEILANDS Krists LAT        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:19:16
146 WYNANTS Maarten BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:19:16
147 BERTAZZO Liam ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:19:16
148 SBARAGLI Kristian ITA        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:20:05
149 BOIVIN Guillaume CAN        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:20:09
150 DUCHESNE Antoine CAN        GROUPAMA – FDJ 4:20:09
151 KÜNG Stefan SUI        BMC RACING TEAM 4:20:11
152 GANNA Filippo ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:21:30
153 MONTAGUTI Matteo ITA        AG2R LA MONDIALE 4:23:10

 

General classification after stage 1:

 

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 BEVIN Patrick NZL        BMC RACING TEAM 4:34:43
2 CARUSO Damiano ITA        BMC RACING TEAM 4:34:43
3 VAN AVERMAET Greg BEL        BMC RACING TEAM 4:34:43
4 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 4:34:43
5 IMPEY Daryl RSA        MITCHELTON – SCOTT 4:34:47
6 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY 4:34:52
7 THOMAS Geraint GBR        TEAM SKY 4:34:52
8 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 4:34:52
9 FROOME Chris GBR        TEAM SKY 4:34:52
10 CASTROVIEJO Jonathan ESP        TEAM SKY 4:34:52
11 GAVIRIA RENDON Fernando COL        QUICK – STEP FLOORS 4:34:58
12 JUNGELS Bob LUX        QUICK – STEP FLOORS 4:34:58
13 KITTEL Marcel GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:01
14 SAGAN Peter SVK        BORA – HANSGROHE 4:35:07
15 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB 4:35:08
16 GESCHKE Simon GER        TEAM SUNWEB 4:35:08
17 KÄMNA Lennard GER        TEAM SUNWEB 4:35:08
18 HEPBURN Michael AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:35:08
19 KELDERMAN Wilco NED        TEAM SUNWEB 4:35:08
20 HAAS Nathan AUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:11
21 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 4:35:13
22 MAJKA Rafal POL        BORA – HANSGROHE 4:35:13
23 BODNAR Maciej POL        BORA – HANSGROHE 4:35:13
24 GILBERT Philippe BEL        QUICK – STEP FLOORS 4:35:17
25 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 4:35:22
26 STUYVEN Jasper BEL        TREK – SEGAFREDO 4:35:22
27 BRÄNDLE Matthias AUT        TREK – SEGAFREDO 4:35:22
28 CONSONNI Simone ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:35:28
29 ULISSI Diego ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:35:28
30 ARU Fabio ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:35:28
31 POLANC Jan SLO        UAE TEAM EMIRATES 4:35:28
32 PHINNEY Taylor USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:35:28
33 URAN Rigoberto COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:35:28
34 RIABUSHENKO Aleksandr BLR        UAE TEAM EMIRATES 4:35:28
35 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:35:28
36 CLARKE Simon AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:35:28
37 NIBALI Vincenzo ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:35:32
38 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:35:32
39 COLBRELLI Sonny ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:35:32
40 KOREN Kristijan SLO        BAHRAIN – MERIDA 4:35:32
41 AMADOR Andrey CRC        MOVISTAR TEAM 4:35:33
42 ARCAS Jorge ESP        MOVISTAR TEAM 4:35:33
43 LANDA MEANA Mikel ESP        MOVISTAR TEAM 4:35:33
44 ROSON GARCIA Jaime ESP        MOVISTAR TEAM 4:35:33
45 BENNATI Daniele ITA        MOVISTAR TEAM 4:35:33
46 SÜTTERLIN Jasha GER        MOVISTAR TEAM 4:35:33
47 OLIVEIRA Nelson POR        MOVISTAR TEAM 4:35:33
48 VAN EMDEN Jos NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:35:34
49 SUITSOU Kanstantsin BLR        BAHRAIN – MERIDA 4:35:34
50 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:35:34
51 DOWSETT Alex GBR        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:34
52 LADAGNOUS Matthieu FRA        GROUPAMA – FDJ 4:35:36
53 CIMOLAI Davide ITA        GROUPAMA – FDJ 4:35:36
54 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:35:36
55 GATTO Oscar ITA        ASTANA PRO TEAM 4:35:36
56 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL        ASTANA PRO TEAM 4:35:36
57 CATALDO Dario ITA        ASTANA PRO TEAM 4:35:36
58 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:35:37
59 MARTIN Tony GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:37
60 ŠTYBAR Zdenek CZE        QUICK – STEP FLOORS 4:35:38
61 MARCZYNSKI Tomasz POL        LOTTO SOUDAL 4:35:41
62 MAES Nikolas BEL        LOTTO SOUDAL 4:35:41
63 BENOOT Tiesj BEL        LOTTO SOUDAL 4:35:41
64 KEISSE Iljo BEL        QUICK – STEP FLOORS 4:35:47
65 BARDET Romain FRA        AG2R LA MONDIALE 4:35:47
66 GENIEZ Alexandre FRA        AG2R LA MONDIALE 4:35:47
67 VAN DER SANDE Tosh BEL        LOTTO SOUDAL 4:35:49
68 MOSCON Gianni ITA        TEAM SKY 4:35:49
69 ZABEL Rick GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:57
70 MEINTJES Louis RSA        TEAM DIMENSION DATA 4:35:59
71 YATES Adam GBR        MITCHELTON – SCOTT 4:36:00
72 GONÇALVES José POR        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:36:04
73 FIRSANOV Sergey RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:36:08
74 VLASOV Aleksandr RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:36:08
75 CHERKASOV Nikolai RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:36:08
76 ŠPILAK Simon SLO        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:36:11
77 MARECZKO Jakub ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:36:17
78 ZARDINI Edoardo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:36:17
79 BUSATO Matteo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:36:17
80 OSS Daniel ITA        BORA – HANSGROHE 4:36:19
81 DEBUSSCHERE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 4:36:20
82 NYCH Artem RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:36:21
83 VANMARCKE Sep BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:36:21
84 FELLINE Fabio ITA        TREK – SEGAFREDO 4:36:22
85 PEDERSEN Mads DEN        TREK – SEGAFREDO 4:36:22
86 BAUER Jack NZL        MITCHELTON – SCOTT 4:36:23
87 ARNDT Nikias GER        TEAM SUNWEB 4:36:25
88 COLEDAN Marco ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:36:28
89 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:36:31
90 SCHÄR Michael SUI        BMC RACING TEAM 4:36:33
91 GRIVKO Andrey UKR        ASTANA PRO TEAM 4:36:36
92 MORABITO Steve SUI        GROUPAMA – FDJ 4:36:36
93 PONZI Simone ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:36:40
94 SANTAROMITA Ivan ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:36:40
95 NIZZOLO Giacomo ITA        TREK – SEGAFREDO 4:36:52
96 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:36:57
97 GOUGEARD Alexis FRA        AG2R LA MONDIALE 4:36:59
98 VERMOTE Julien BEL        TEAM DIMENSION DATA 4:36:59
99 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA 4:36:59
100 GROSU Eduard Michael ROU        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:37:00
101 MOSCA Jacopo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:37:11
102 CANOLA Marco ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:37:14
103 WAGNER Robert Thomas GER        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:37:16
104 ROGLIČ Primož SLO        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:37:16
105 POZZATO Filippo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:37:17
106 MULLEN Ryan IRL        TREK – SEGAFREDO 4:37:24
107 TERPSTRA Niki NED        QUICK – STEP FLOORS 4:37:28
108 EWAN Caleb AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:37:37
109 KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM 4:37:37
110 CUNEGO Damiano ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:37:40
111 HATSUYAMA Sho JPN        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:37:40
112 DURBRIDGE Luke AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:38:07
113 KURIYANOV Stepan RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:38:12
114 HERMANS Ben BEL        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:38:12
115 KIRYIENKA Vasil BLR        TEAM SKY 4:38:12
116 DUVAL Julien FRA        AG2R LA MONDIALE 4:38:16
117 EISEL Bernhard AUT        TEAM DIMENSION DATA 4:38:24
118 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 4:38:24
119 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB 4:38:26
120 VAN WINDEN Dennis NED        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:38:49
121 SAGIV Guy ISR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:38:54
122 CAMPENAERTS Victor BEL        LOTTO SOUDAL 4:39:01
123 FRANK Mathias SUI        AG2R LA MONDIALE 4:39:07
124 THWAITES Scott GBR        TEAM DIMENSION DATA 4:39:19
125 RENSHAW Mark AUS        TEAM DIMENSION DATA 4:39:26
126 FOLIFOROV Alexander RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:39:26
127 VAN ASBROECK Tom BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:39:34
128 MEZGEC Luka SLO        MITCHELTON – SCOTT 4:39:35
129 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:39:38
130 BOEV Igor RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:39:55
131 BAGIOLI Nicola ITA        NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 4:40:00
132 KONIG Leopold CZE        BORA – HANSGROHE 4:40:15
133 PELLIZOTTI Franco ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:40:22
134 KEUKELEIRE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 4:40:33
135 SARREAU Marc FRA        GROUPAMA – FDJ 4:40:39
136 HOELGAARD Daniel NOR        GROUPAMA – FDJ 4:40:39
137 VAUGRENARD Benoit FRA        GROUPAMA – FDJ 4:40:40
138 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG        QUICK – STEP FLOORS 4:40:42
139 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 4:41:48
140 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU        BAHRAIN – MERIDA 4:41:51
141 KRAGH ANDERSEN Søren DEN        TEAM SUNWEB 4:42:39
142 KÜNG Stefan SUI        BMC RACING TEAM 4:42:51
143 BERTAZZO Liam ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4:43:09
144 BETTIOL Alberto ITA        BMC RACING TEAM 4:43:16
145 DUCHESNE Antoine CAN        GROUPAMA – FDJ 4:43:21
146 NEILANDS Krists LAT        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:43:22
147 JENSEN August NOR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:43:53
148 SBARAGLI Kristian ITA        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:44:11
149 BOIVIN Guillaume CAN        ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:44:15
150 GANNA Filippo ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:44:37
151 BURGHARDT Marcus GER        BORA – HANSGROHE 4:45:07
152 WYNANTS Maarten BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:46:12
153 MONTAGUTI Matteo ITA        AG2R LA MONDIALE 4:48:17

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here