Elia Viviani of Quick-Step Floors was back to winning ways, taking the win in stage 13 ahead of Sam Bennett and Danny van Poppel.  Also featuring George Bennett, Sam Bewley and Tom Scully.

 

Viviani makes it three on eve of Monte Zoncolan

 

Stage results:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 VIVIANI Elia ITA        QUICK – STEP FLOORS 3:56:25
2 BENNETT Sam IRL        BORA – HANSGROHE 3:56:25
3 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:56:25
4 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 3:56:25
5 GIBBONS Ryan RSA        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
6 DRUCKER Jean-Pierre LUX        BMC RACING TEAM 3:56:25
7 BELLETTI Manuel ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:56:25
8 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
9 PLANCKAERT Baptiste BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 3:56:25
10 DEBUSSCHERE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 3:56:25
11 BOIVIN Guillaume CAN        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:56:25
12 SIMION Paolo ITA        BARDIANI CSF 3:56:25
13 BALLERINI Davide ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:56:25
14 BARBIN Enrico ITA        BARDIANI CSF 3:56:25
15 VAN DER SANDE Tosh BEL        LOTTO SOUDAL 3:56:25
16 POLANC Jan SLO        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
17 PFINGSTEN Christoph GER        BORA – HANSGROHE 3:56:25
18 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 3:56:25
19 BERTAZZO Liam ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:56:25
20 TURRIN Alex ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:56:25
21 MORI Manuele ITA        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
22 MØRKØV Michael DEN        QUICK – STEP FLOORS 3:56:25
23 JAUREGUI Quentin FRA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
24 CURVERS Roy NED        TEAM SUNWEB 3:56:25
25 MAESTRI Mirco ITA        BARDIANI CSF 3:56:25
26 PREIDLER Georg AUT        GROUPAMA – FDJ 3:56:25
27 OOMEN Sam NED        TEAM SUNWEB 3:56:25
28 BONIFAZIO Niccolò ITA        BAHRAIN – MERIDA 3:56:25
29 KING Benjamin USA        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
30 HANSEN Adam James AUS        LOTTO SOUDAL 3:56:25
31 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA 3:56:25
32 MOHORIC Matej SLO        BAHRAIN – MERIDA 3:56:25
33 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello ESP        ASTANA PRO TEAM 3:56:25
34 YATES Simon Philip GBR        MITCHELTON – SCOTT 3:56:25
35 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:56:25
36 KNEES Christian GER        TEAM SKY 3:56:25
37 KREUZIGER Roman CZE        MITCHELTON – SCOTT 3:56:25
38 ROELANDTS Jurgen BEL        BMC RACING TEAM 3:56:25
39 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB 3:56:25
40 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:56:25
41 SABATINI Fabio ITA        QUICK – STEP FLOORS 3:56:25
42 PINOT Thibaut FRA        GROUPAMA – FDJ 3:56:25
43 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 3:56:25
44 COLEDAN Marco ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:56:25
45 ULISSI Diego ITA        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
46 KONRAD Patrick AUT        BORA – HANSGROHE 3:56:25
47 MULLEN Ryan IRL        TREK – SEGAFREDO 3:56:25
48 WOODS Michael CAN        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 3:56:25
49 SBARAGLI Kristian ITA        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:56:25
50 BERHANE Natnael ERI        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
51 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL        TREK – SEGAFREDO 3:56:25
52 ARU Fabio ITA        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
53 SCHACHMANN Maximilian GER        QUICK – STEP FLOORS 3:56:25
54 ROUX Anthony FRA        GROUPAMA – FDJ 3:56:25
55 LADAGNOUS Matthieu FRA        GROUPAMA – FDJ 3:56:25
56 QUINTANA Dayer COL        MOVISTAR TEAM 3:56:25
57 GONÇALVES José POR        TEAM KATUSHA ALPECIN 3:56:25
58 O’CONNOR Ben AUS        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
59 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL        ASTANA PRO TEAM 3:56:25
60 CHEREL Mikael FRA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
61 VAN ASBROECK Tom BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 3:56:25
62 FERNANDEZ Ruben ESP        MOVISTAR TEAM 3:56:25
63 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP        TEAM SKY 3:56:25
64 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose ESP        BMC RACING TEAM 3:56:25
65 FROOME Chris GBR        TEAM SKY 3:56:25
66 MEINTJES Louis RSA        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
67 BETANCUR Carlos COL        MOVISTAR TEAM 3:56:25
68 MASNADA Fausto ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:56:25
69 CARAPAZ Richard ECU        MOVISTAR TEAM 3:56:25
70 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
71 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL        TEAM SKY 3:56:25
72 GENIEZ Alexandre FRA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
73 BIDARD François FRA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
74 POELS Wout NED        TEAM SKY 3:56:25
75 DENZ Nico GER        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
76 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 3:56:25
77 GAVAZZI Francesco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:56:25
78 BRAMBILLA Gianluca ITA        TREK – SEGAFREDO 3:56:25
79 ZEITS Andrey KAZ        ASTANA PRO TEAM 3:56:25
80 LAENGEN Vegard Stake NOR        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
81 BOARO Manuele ITA        BAHRAIN – MERIDA 3:56:25
82 REICHENBACH Sébastien SUI        GROUPAMA – FDJ 3:56:25
83 VISCONTI Giovanni ITA        BAHRAIN – MERIDA 3:56:25
84 DEMPSTER Zakkari AUS        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:56:25
85 FRANKINY Kilian SUI        BMC RACING TEAM 3:56:25
86 ROCHE Nicolas IRL        BMC RACING TEAM 3:56:25
87 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 3:56:25
88 HAMILTON Christopher AUS        TEAM SUNWEB 3:56:25
89 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 3:56:25
90 HIRT Jan CZE        ASTANA PRO TEAM 3:56:25
91 SANCHEZ Luis León ESP        ASTANA PRO TEAM 3:56:25
92 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem RSA        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
93 BOUWMAN Koen NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:56:25
94 DUPONT Hubert FRA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
95 DE MARCHI Alessandro ITA        BMC RACING TEAM 3:56:25
96 DIDIER Laurent LUX        TREK – SEGAFREDO 3:56:25
97 DE LA PARTE Victor ESP        MOVISTAR TEAM 3:56:25
98 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:56:25
99 MONTAGUTI Matteo ITA        AG2R LA MONDIALE 3:56:25
100 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB 3:56:25
101 JUUL JENSEN Christopher DEN        MITCHELTON – SCOTT 3:56:25
102 SENECHAL Florian FRA        QUICK – STEP FLOORS 3:56:25
103 LAMMERTINK Maurits NED        TEAM KATUSHA ALPECIN 3:56:25
104 CONTI Valerio ITA        UAE TEAM EMIRATES 3:56:25
105 BAK YTTING Lars DEN        LOTTO SOUDAL 3:56:25
106 BROWN Nathan USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 3:56:25
107 VAN EMDEN Jos NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:56:25
108 GROSSSCHARTNER Felix AUT        BORA – HANSGROHE 3:56:25
109 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT 3:56:25
110 NEILANDS Krists LAT        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:56:25
111 VENTER Jaco RSA        TEAM DIMENSION DATA 3:56:25
112 BONNET William FRA        GROUPAMA – FDJ 3:56:25
113 PEDRERO Antonio ESP        MOVISTAR TEAM 3:56:25
114 CATTANEO Mattia ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:56:25
115 BEWLEY Sam NZL        MITCHELTON – SCOTT 3:56:25
116 HAIG Jack AUS        MITCHELTON – SCOTT 3:56:25
117 LINDEMAN Bert-Jan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:56:25
118 ANDREETTA Simone ITA        BARDIANI CSF 3:56:25
119 ŠTYBAR Zdenek CZE        QUICK – STEP FLOORS 3:56:25
120 FRISON Frederik BEL        LOTTO SOUDAL 3:56:25
121 KUZNETSOV Viacheslav RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 3:57:05
122 BATTAGLIN Enrico ITA        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:57:23
123 TUFT Svein CAN        MITCHELTON – SCOTT 3:57:28
124 SCULLY Tom NZL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 3:57:31
125 ARMEE Sander BEL        LOTTO SOUDAL 3:59:30
126 WELLENS Tim BEL        LOTTO SOUDAL 3:59:32
127 ZHUPA Eugert ALB        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:59:35
128 VLIEGEN Loïc BEL        BMC RACING TEAM 3:59:35
129 MOSCA Jacopo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:59:35
130 VERVAEKE Louis BEL        TEAM SUNWEB 3:59:35
131 CAMPENAERTS Victor BEL        LOTTO SOUDAL 3:59:35
132 HERMANS Ben BEL        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:59:35
133 IRIZAR ARAMBURU Markel ESP        TREK – SEGAFREDO 3:59:35
134 ROY Jérémy FRA        GROUPAMA – FDJ 3:59:35
135 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 3:59:35
136 SAGIV Guy ISR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:59:35
137 FONZI Giuseppe ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3:59:35
138 CAVAGNA Rémi FRA        QUICK – STEP FLOORS 3:59:35
139 EG Niklas DEN        TREK – SEGAFREDO 3:59:35
140 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 3:59:35
141 SENNI Manuel ITA        BARDIANI CSF 3:59:35
142 CICCONE Giulio ITA        BARDIANI CSF 3:59:35
143 TONELLI Alessandro ITA        BARDIANI CSF 3:59:35
144 SEPULVEDA Eduardo ARG        MOVISTAR TEAM 3:59:35
145 PEDERSEN Mads DEN        TREK – SEGAFREDO 3:59:35
146 HOFSTEDE Lennard NED        TEAM SUNWEB 3:59:35
147 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN        TEAM KATUSHA ALPECIN 3:59:35
148 PLAZA Ruben ESP        ISRAEL CYCLING ACADEMY 3:59:35
149 MORABITO Steve SUI        GROUPAMA – FDJ 3:59:35
150 BELKOV Maxim RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 3:59:35
151 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB 3:59:35
152 NOVAK Domen SLO        BAHRAIN – MERIDA 3:59:35
153 KIRYIENKA Vasil BLR        TEAM SKY 3:59:35
154 BENEDETTI Cesare ITA        BORA – HANSGROHE 3:59:35
155 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 3:59:35
156 CAPECCHI Eros ITA        QUICK – STEP FLOORS 3:59:35
157 NIBALI Antonio ITA        BAHRAIN – MERIDA 3:59:35
158 VENDRAME Andrea ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3:59:47
159 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES 3:59:47
160 DOWSETT Alex GBR        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:00:23
161 MARTIN Tony GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:00:23
162 SCHILLINGER Andreas GER        BORA – HANSGROHE 4:03:55
163 CARTHY Hugh John GBR        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:04:39
164 ELISSONDE Kenny FRA        TEAM SKY 4:04:39
165 ANTON HERNANDEZ Igor ESP        TEAM DIMENSION DATA 4:04:39
166 FRAPPORTI Marco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4:04:39
167 DOCKER Mitchell AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:07:22
168 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL        MITCHELTON – SCOTT 4:11:49
  KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM DNS

General classification after stage 13:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 YATES Simon Philip GBR        MITCHELTON – SCOTT 55:54:20
2 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB 55:55:07
3 PINOT Thibaut FRA        GROUPAMA – FDJ 55:55:24
4 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA 55:55:38
5 CARAPAZ Richard ECU        MOVISTAR TEAM 55:56:16
6 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 55:56:29
7 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 55:56:56
8 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello ESP        ASTANA PRO TEAM 55:57:14
9 KONRAD Patrick AUT        BORA – HANSGROHE 55:57:15
10 ARU Fabio ITA        UAE TEAM EMIRATES 55:57:30
11 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL        ASTANA PRO TEAM 55:57:37
12 FROOME Chris GBR        TEAM SKY 55:57:40
13 O’CONNOR Ben AUS        TEAM DIMENSION DATA 55:57:45
14 BETANCUR Carlos COL        MOVISTAR TEAM 55:57:49
15 OOMEN Sam NED        TEAM SUNWEB 55:58:00
16 WOODS Michael CAN        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 55:58:03
17 SCHACHMANN Maximilian GER        QUICK – STEP FLOORS 55:58:21
18 GENIEZ Alexandre FRA        AG2R LA MONDIALE 55:58:53
19 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL        TEAM SKY 55:59:28
20 GONÇALVES José POR        TEAM KATUSHA ALPECIN 55:59:41
21 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 56:00:23
22 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT 56:00:52
23 POELS Wout NED        TEAM SKY 56:01:09
24 CONTI Valerio ITA        UAE TEAM EMIRATES 56:07:27
25 MASNADA Fausto ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 56:08:29
26 CHEREL Mikael FRA        AG2R LA MONDIALE 56:08:43
27 BRAMBILLA Gianluca ITA        TREK – SEGAFREDO 56:10:27
28 ULISSI Diego ITA        UAE TEAM EMIRATES 56:10:39
29 SANCHEZ Luis León ESP        ASTANA PRO TEAM 56:14:26
30 DUPONT Hubert FRA        AG2R LA MONDIALE 56:16:38
31 PREIDLER Georg AUT        GROUPAMA – FDJ 56:19:07
32 MOHORIC Matej SLO        BAHRAIN – MERIDA 56:20:53
33 POLANC Jan SLO        UAE TEAM EMIRATES 56:21:52
34 REICHENBACH Sébastien SUI        GROUPAMA – FDJ 56:23:08
35 HAIG Jack AUS        MITCHELTON – SCOTT 56:26:21
36 MONTAGUTI Matteo ITA        AG2R LA MONDIALE 56:28:04
37 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL        TREK – SEGAFREDO 56:28:53
38 LAMMERTINK Maurits NED        TEAM KATUSHA ALPECIN 56:29:31
39 KING Benjamin USA        TEAM DIMENSION DATA 56:30:57
40 MEINTJES Louis RSA        TEAM DIMENSION DATA 56:35:03
41 VISCONTI Giovanni ITA        BAHRAIN – MERIDA 56:36:47
42 BATTAGLIN Enrico ITA        TEAM LOTTO NL – JUMBO 56:37:07
43 GROSSSCHARTNER Felix AUT        BORA – HANSGROHE 56:37:23
44 HERMANS Ben BEL        ISRAEL CYCLING ACADEMY 56:37:46
45 KREUZIGER Roman CZE        MITCHELTON – SCOTT 56:38:50
46 BROWN Nathan USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 56:39:40
47 JAUREGUI Quentin FRA        AG2R LA MONDIALE 56:40:10
48 BIDARD François FRA        AG2R LA MONDIALE 56:40:52
49 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 56:42:40
50 CATTANEO Mattia ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 56:43:27
51 BOARO Manuele ITA        BAHRAIN – MERIDA 56:43:32
52 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB 56:43:43
53 CAPECCHI Eros ITA        QUICK – STEP FLOORS 56:44:56
54 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL        MITCHELTON – SCOTT 56:45:50
55 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 56:46:33
56 DE LA PARTE Victor ESP        MOVISTAR TEAM 56:47:45
57 ROCHE Nicolas IRL        BMC RACING TEAM 56:47:53
58 GAVAZZI Francesco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 56:49:21
59 PFINGSTEN Christoph GER        BORA – HANSGROHE 56:49:57
60 HIRT Jan CZE        ASTANA PRO TEAM 56:50:22
61 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 56:50:26
62 DE MARCHI Alessandro ITA        BMC RACING TEAM 56:52:03
63 ELISSONDE Kenny FRA        TEAM SKY 56:55:18
64 VERVAEKE Louis BEL        TEAM SUNWEB 56:59:38
65 CICCONE Giulio ITA        BARDIANI CSF 57:00:59
66 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB 57:02:13
67 ARMEE Sander BEL        LOTTO SOUDAL 57:02:40
68 HANSEN Adam James AUS        LOTTO SOUDAL 57:02:42
69 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES 57:04:18
70 WELLENS Tim BEL        LOTTO SOUDAL 57:05:58
71 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP        TEAM SKY 57:06:38
72 PLAZA Ruben ESP        ISRAEL CYCLING ACADEMY 57:07:10
73 DENZ Nico GER        AG2R LA MONDIALE 57:10:03
74 TONELLI Alessandro ITA        BARDIANI CSF 57:11:02
75 ZEITS Andrey KAZ        ASTANA PRO TEAM 57:13:06
76 BOUWMAN Koen NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 57:13:29
77 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 57:14:22
78 VAN DER SANDE Tosh BEL        LOTTO SOUDAL 57:14:23
79 ROUX Anthony FRA        GROUPAMA – FDJ 57:16:16
80 MORI Manuele ITA        UAE TEAM EMIRATES 57:16:24
81 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES 57:17:36
82 BERHANE Natnael ERI        TEAM DIMENSION DATA 57:19:39
83 BALLERINI Davide ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 57:19:53
84 VENDRAME Andrea ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 57:20:38
85 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem RSA        TEAM DIMENSION DATA 57:21:36
86 FRANKINY Kilian SUI        BMC RACING TEAM 57:21:50
87 CARTHY Hugh John GBR        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 57:23:39
88 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN        TEAM KATUSHA ALPECIN 57:25:17
89 GIBBONS Ryan RSA        TEAM DIMENSION DATA 57:25:47
90 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 57:26:47
91 DIDIER Laurent LUX        TREK – SEGAFREDO 57:28:39
92 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose ESP        BMC RACING TEAM 57:29:06
93 BENNETT Sam IRL        BORA – HANSGROHE 57:29:49
94 VENTER Jaco RSA        TEAM DIMENSION DATA 57:29:57
95 QUINTANA Dayer COL        MOVISTAR TEAM 57:30:15
96 SCULLY Tom NZL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 57:32:40
97 MARTIN Tony GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 57:32:46
98 NEILANDS Krists LAT        ISRAEL CYCLING ACADEMY 57:33:05
99 ŠTYBAR Zdenek CZE        QUICK – STEP FLOORS 57:33:37
100 SENNI Manuel ITA        BARDIANI CSF 57:33:59
101 BAK YTTING Lars DEN        LOTTO SOUDAL 57:34:24
102 LADAGNOUS Matthieu FRA        GROUPAMA – FDJ 57:34:25
103 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 57:34:25
104 JUUL JENSEN Christopher DEN        MITCHELTON – SCOTT 57:34:53
105 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 57:37:27
106 NIBALI Antonio ITA        BAHRAIN – MERIDA 57:38:15
107 CAVAGNA Rémi FRA        QUICK – STEP FLOORS 57:39:30
108 BOIVIN Guillaume CAN        ISRAEL CYCLING ACADEMY 57:43:47
109 MORABITO Steve SUI        GROUPAMA – FDJ 57:45:25
110 BELLETTI Manuel ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 57:46:27
111 BENEDETTI Cesare ITA        BORA – HANSGROHE 57:48:02
112 PLANCKAERT Baptiste BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 57:48:39
113 KUZNETSOV Viacheslav RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 57:49:03
114 FERNANDEZ Ruben ESP        MOVISTAR TEAM 57:49:45
115 DOWSETT Alex GBR        TEAM KATUSHA ALPECIN 57:49:53
116 BONIFAZIO Niccolò ITA        BAHRAIN – MERIDA 57:51:40
117 PEDRERO Antonio ESP        MOVISTAR TEAM 57:51:46
118 ROY Jérémy FRA        GROUPAMA – FDJ 57:52:25
119 VLIEGEN Loïc BEL        BMC RACING TEAM 57:52:33
120 SEPULVEDA Eduardo ARG        MOVISTAR TEAM 57:52:43
121 BARBIN Enrico ITA        BARDIANI CSF 57:53:09
122 BELKOV Maxim RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 57:53:13
123 LAENGEN Vegard Stake NOR        UAE TEAM EMIRATES 57:53:56
124 VAN EMDEN Jos NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 57:54:08
125 SBARAGLI Kristian ITA        ISRAEL CYCLING ACADEMY 57:55:08
126 MØRKØV Michael DEN        QUICK – STEP FLOORS 57:55:31
127 MOSCA Jacopo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 57:55:46
128 ANDREETTA Simone ITA        BARDIANI CSF 57:56:21
129 KNEES Christian GER        TEAM SKY 57:56:39
130 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 57:57:20
131 FRAPPORTI Marco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 57:58:08
132 EG Niklas DEN        TREK – SEGAFREDO 57:58:21
133 KIRYIENKA Vasil BLR        TEAM SKY 57:58:21
134 LINDEMAN Bert-Jan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 57:59:08
135 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 57:59:59
136 DEMPSTER Zakkari AUS        ISRAEL CYCLING ACADEMY 58:00:46
137 SENECHAL Florian FRA        QUICK – STEP FLOORS 58:01:05
138 MAESTRI Mirco ITA        BARDIANI CSF 58:01:14
139 ROELANDTS Jurgen BEL        BMC RACING TEAM 58:01:37
140 CAMPENAERTS Victor BEL        LOTTO SOUDAL 58:02:26
141 VAN ASBROECK Tom BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 58:04:25
142 BONNET William FRA        GROUPAMA – FDJ 58:04:38
143 BEWLEY Sam NZL        MITCHELTON – SCOTT 58:05:01
144 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 58:05:11
145 DRUCKER Jean-Pierre LUX        BMC RACING TEAM 58:06:39
146 CURVERS Roy NED        TEAM SUNWEB 58:06:50
147 VIVIANI Elia ITA        QUICK – STEP FLOORS 58:08:40
148 HAMILTON Christopher AUS        TEAM SUNWEB 58:09:50
149 IRIZAR ARAMBURU Markel ESP        TREK – SEGAFREDO 58:10:26
150 DOCKER Mitchell AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 58:12:07
151 NOVAK Domen SLO        BAHRAIN – MERIDA 58:12:54
152 SABATINI Fabio ITA        QUICK – STEP FLOORS 58:13:01
153 TURRIN Alex ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 58:13:38
154 ANTON HERNANDEZ Igor ESP        TEAM DIMENSION DATA 58:13:44
155 MULLEN Ryan IRL        TREK – SEGAFREDO 58:14:08
156 FRISON Frederik BEL        LOTTO SOUDAL 58:14:21
157 DEBUSSCHERE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 58:15:52
158 SAGIV Guy ISR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 58:17:18
159 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 58:17:36
160 BERTAZZO Liam ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 58:19:22
161 SCHILLINGER Andreas GER        BORA – HANSGROHE 58:21:37
162 SIMION Paolo ITA        BARDIANI CSF 58:21:46
163 PEDERSEN Mads DEN        TREK – SEGAFREDO 58:23:01
164 HOFSTEDE Lennard NED        TEAM SUNWEB 58:23:48
165 COLEDAN Marco ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 58:32:00
166 TUFT Svein CAN        MITCHELTON – SCOTT 58:33:03
167 ZHUPA Eugert ALB        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 58:33:44
168 FONZI Giuseppe ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 58:47:00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here