Michal Kwiatkowski of Team Sky has won stage 4 of the Tour de Pologne ahead of Dylan Teuns of BMC Racing and George Bennett of LottoNL-Jumbo.  Also featuring Alex Frame of Trek-Segafredo.

 

Bennett shows Vuelta form with third up monstrous Polish climb

 

Stage results:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY 4:25:44
2 TEUNS Dylan BEL        BMC RACING TEAM 4:25:47
3 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:25:47
4 CHERNETSKI Sergei RUS        ASTANA PRO TEAM 4:25:47
5 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:25:47
6 PINOT Thibaut FRA        GROUPAMA – FDJ 4:25:47
7 OOMEN Sam NED        TEAM SUNWEB 4:25:50
8 GASPAROTTO Enrico ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:25:50
9 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL        TEAM SKY 4:25:50
10 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 4:25:50
11 DE PLUS Laurens BEL        QUICK – STEP FLOORS 4:25:50
12 ARU Fabio ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:25:50
13 BUCHMANN Emanuel GER        BORA – HANSGROHE 4:25:50
14 DEVENYNS Dries BEL        QUICK – STEP FLOORS 4:25:54
15 PREIDLER Georg AUT        GROUPAMA – FDJ 4:25:58
16 BRAMBILLA Gianluca ITA        TREK – SEGAFREDO 4:25:58
17 YATES Simon Philip GBR        MITCHELTON – SCOTT 4:25:58
18 BETTIOL Alberto ITA        BMC RACING TEAM 4:25:58
19 DILLIER Silvan SUI        AG2R LA MONDIALE 4:25:58
20 DE TIER Floris BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:25:58
21 CIESLIK Pawel POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:25:58
22 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:26:02
23 CARAPAZ Richard ECU        MOVISTAR TEAM 4:26:02
24 ŠPILAK Simon SLO        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:26:05
25 BAKELANTS Jan BEL        AG2R LA MONDIALE 4:26:05
26 DAVIES Scott GBR        TEAM DIMENSION DATA 4:26:05
27 DE MARCHI Alessandro ITA        BMC RACING TEAM 4:26:09
28 CHEREL Mikael FRA        AG2R LA MONDIALE 4:26:09
29 FELLINE Fabio ITA        TREK – SEGAFREDO 4:26:11
30 PEDRERO Antonio ESP        MOVISTAR TEAM 4:26:11
31 ROSSETTO Stéphane FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:26:11
32 ARMEE Sander BEL        LOTTO SOUDAL 4:26:11
33 ZEITS Andrey KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:26:15
34 CRAS Steff BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:26:15
35 SEPULVEDA Eduardo ARG        MOVISTAR TEAM 4:26:15
36 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 4:26:19
37 SCHLEGEL Michal CZE        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:26:19
38 CAPECCHI Eros ITA        QUICK – STEP FLOORS 4:26:23
39 LAMBRECHT Bjorg BEL        LOTTO SOUDAL 4:26:23
40 LE TURNIER Mathias FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:26:27
41 HERRADA Jose ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:26:27
42 MORTON Lachlan AUS        TEAM DIMENSION DATA 4:26:31
43 ROVNY Ivan RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:26:31
44 AGNOLI Valerio ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:26:31
45 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA 4:26:34
46 SHAW James GBR        LOTTO SOUDAL 4:26:34
47 KONRAD Patrick AUT        BORA – HANSGROHE 4:26:34
48 OWSIAN Lukasz POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:26:38
49 NOVAK Domen SLO        BAHRAIN – MERIDA 4:26:38
50 PETERS Nans FRA        AG2R LA MONDIALE 4:26:43
51 VINCENT Léo FRA        GROUPAMA – FDJ 4:26:49
52 PADUN Mark UKR        BAHRAIN – MERIDA 4:26:51
53 PODLASKI Michal POL        VOSTER ATS TEAM 4:26:53
54 O’CONNOR Ben AUS        TEAM DIMENSION DATA 4:26:58
55 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:26:59
56 KACZMAREK Jakub POL        TEAM HUROM 4:26:59
57 NYCH Artem RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:27:02
58 HOLLENSTEIN Reto SUI        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:27:07
59 CONTI Valerio ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:27:10
60 CHEVRIER Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 4:27:15
61 BATTAGLIN Enrico ITA        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:27:32
62 KREUZIGER Roman CZE        MITCHELTON – SCOTT 4:27:37
63 WYSS Danilo SUI        BMC RACING TEAM 4:27:37
64 MATOS Nuno POR        MOVISTAR TEAM 4:28:18
65 VANHOUCKE Harm BEL        LOTTO SOUDAL 4:28:18
66 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 4:28:40
67 KENNAUGH Peter GBR        BORA – HANSGROHE 4:28:40
68 SIVAKOV Pavel RUS        TEAM SKY 4:28:40
69 BAK YTTING Lars DEN        LOTTO SOUDAL 4:28:44
70 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 4:28:49
71 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR        UAE TEAM EMIRATES 4:28:52
72 NIEMIEC Przemyslaw POL        UAE TEAM EMIRATES 4:29:01
73 PATERSKI Maciej POL        WIBATECH MERX 7R 4:29:17
74 RAVASI Edward ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:29:25
75 ZAKHAROV Artyom KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:29:31
76 MATE MARDONES Luis Angel ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:29:31
77 STORER Michael AUS        TEAM SUNWEB 4:30:08
78 VERONA Carlos ESP        MITCHELTON – SCOTT 4:30:14
79 BOLE Grega SLO        BAHRAIN – MERIDA 4:32:20
80 GASTAUER Ben LUX        AG2R LA MONDIALE 4:32:20
81 VERVAEKE Louis BEL        TEAM SUNWEB 4:32:20
82 SHALUNOV Evgeny RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:32:32
83 TRENTIN Matteo ITA        MITCHELTON – SCOTT 4:33:24
84 DUCHESNE Antoine CAN        GROUPAMA – FDJ 4:33:29
85 MAGNUSSON Kim SWE        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:33:33
86 CARRETERO Hector ESP        MOVISTAR TEAM 4:33:40
87 ARCAS Jorge ESP        MOVISTAR TEAM 4:33:40
88 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 4:34:39
89 RUTKIEWICZ Marek POL        WIBATECH MERX 7R 4:34:39
90 ZIELINSKI Kamil POL        TEAM HUROM 4:34:39
91 BERHANE Natnael ERI        TEAM DIMENSION DATA 4:34:39
92 HOFLAND Moreno NED        LOTTO SOUDAL 4:34:39
93 ROELANDTS Jurgen BEL        BMC RACING TEAM 4:34:39
94 GIDICH Yevgeniy KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:34:43
95 OWEN Logan USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:34:55
96 DOCKER Mitchell AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:34:55
97 BENEDETTI Cesare ITA        BORA – HANSGROHE 4:34:59
98 PALUTA Michal POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:34:59
99 QUINTANA Dayer COL        MOVISTAR TEAM 4:35:07
100 RESTREPO VALENCIA Jhonatan COL        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:07
101 BYSTRØM Sven Erik NOR        UAE TEAM EMIRATES 4:35:18
102 BELKOV Maxim RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:35:18
103 TRATNIK Jan SLO        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:35:34
104 SCHWARZMANN Michael GER        BORA – HANSGROHE 4:35:35
105 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:35:42
106 BONIFAZIO Niccolò ITA        BAHRAIN – MERIDA 4:35:55
107 BOOM Lars NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:36:45
108 GOLAS Michal POL        TEAM SKY 4:37:17
109 MØRKØV Michael DEN        QUICK – STEP FLOORS 4:37:17
110 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:37:17
111 STANNARD Ian GBR        TEAM SKY 4:37:20
112 LEEZER Thomas NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:37:28
113 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 4:37:34
114 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:37:34
115 BIZHIGITOV Zhandos KAZ        ASTANA PRO TEAM 4:37:36
116 NIZZOLO Giacomo ITA        TREK – SEGAFREDO 4:37:45
117 FIRSANOV Sergey RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:37:51
118 BOUHANNI Nacer FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:43:24
119 ACKERMANN Pascal GER        BORA – HANSGROHE 4:43:24
120 GREIPEL André GER        LOTTO SOUDAL 4:43:24
121 WISNIOWSKI Lukasz POL        TEAM SKY 4:43:24
122 SHILOV Sergei RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:43:24
123 GARCIA CORTINA Ivan ESP        BAHRAIN – MERIDA 4:43:24
124 SABATINI Fabio ITA        QUICK – STEP FLOORS 4:43:24
125 BEPPU Fumiyuki JPN        TREK – SEGAFREDO 4:43:24
126 MEZGEC Luka SLO        MITCHELTON – SCOTT 4:43:24
127 EDMONDSON Alexander AUS        MITCHELTON – SCOTT 4:43:24
128 DELAGE Mickael FRA        GROUPAMA – FDJ 4:43:24
129 STACHOWIAK Adam POL        VOSTER ATS TEAM 4:43:24
130 SARREAU Marc FRA        GROUPAMA – FDJ 4:43:24
131 BONNET William FRA        GROUPAMA – FDJ 4:43:24
132 ALBASINI Michael SUI        MITCHELTON – SCOTT 4:43:24
133 HODEG CHAGUI Alvaro Jose COL        QUICK – STEP FLOORS 4:43:24
134 DOMAGALSKI Karol POL        ONE PRO CYCLING 4:43:24
135 BIERMANS Jenthe BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 4:43:24
136 GRADEK Kamil POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:43:24
137 FRÖHLINGER Johannes GER        TEAM SUNWEB 4:43:24
138 MARTINELLI Davide ITA        QUICK – STEP FLOORS 4:43:24
139 FOLIFOROV Alexander RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:43:24
140 VENTER Jaco RSA        TEAM DIMENSION DATA 4:43:24
141 EISEL Bernhard AUT        TEAM DIMENSION DATA 4:43:24
142 CONSONNI Simone ITA        UAE TEAM EMIRATES 4:43:24
143 FRAME Alex NZL        TREK – SEGAFREDO 4:43:33
144 FRANCZAK Pawel POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 4:47:41
145 PORSEV Alexander RUS        GAZPROM – RUSVELO 4:47:41
146 VAN LERBERGHE Bert BEL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:51:39
147 CARDONA TABARES Julian COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:55:51
148 MCLAY Daniel GBR        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 4:59:50
DNS ROCHE Nicolas IRL        BMC RACING TEAM  
DNF BAUHAUS Phil GER        TEAM SUNWEB  
DNF TEUNISSEN Mike NED        TEAM SUNWEB  
DNF HAAS Nathan AUS        TEAM KATUSHA ALPECIN  

General classification after stage 4:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY 13:51:22
2 TEUNS Dylan BEL        BMC RACING TEAM 13:51:30
3 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 13:51:32
4 CHERNETSKI Sergei RUS        ASTANA PRO TEAM 13:51:36
5 PINOT Thibaut FRA        GROUPAMA – FDJ 13:51:36
6 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 13:51:36
7 OOMEN Sam NED        TEAM SUNWEB 13:51:39
8 GASPAROTTO Enrico ITA        BAHRAIN – MERIDA 13:51:39
9 BUCHMANN Emanuel GER        BORA – HANSGROHE 13:51:39
10 ARU Fabio ITA        UAE TEAM EMIRATES 13:51:39
11 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 13:51:39
12 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL        TEAM SKY 13:51:39
13 DE PLUS Laurens BEL        QUICK – STEP FLOORS 13:51:39
14 DEVENYNS Dries BEL        QUICK – STEP FLOORS 13:51:43
15 YATES Simon Philip GBR        MITCHELTON – SCOTT 13:51:47
16 BRAMBILLA Gianluca ITA        TREK – SEGAFREDO 13:51:47
17 CIESLIK Pawel POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 13:51:47
18 PREIDLER Georg AUT        GROUPAMA – FDJ 13:51:47
19 DILLIER Silvan SUI        AG2R LA MONDIALE 13:51:47
20 DE TIER Floris BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 13:51:47
21 BETTIOL Alberto ITA        BMC RACING TEAM 13:51:47
22 BAKELANTS Jan BEL        AG2R LA MONDIALE 13:51:50
23 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 13:51:51
24 CARAPAZ Richard ECU        MOVISTAR TEAM 13:51:51
25 ŠPILAK Simon SLO        TEAM KATUSHA ALPECIN 13:51:54
26 DAVIES Scott GBR        TEAM DIMENSION DATA 13:51:54
27 DE MARCHI Alessandro ITA        BMC RACING TEAM 13:51:55
28 CHEREL Mikael FRA        AG2R LA MONDIALE 13:51:58
29 ROSSETTO Stéphane FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13:51:59
30 FELLINE Fabio ITA        TREK – SEGAFREDO 13:52:00
31 PEDRERO Antonio ESP        MOVISTAR TEAM 13:52:00
32 ARMEE Sander BEL        LOTTO SOUDAL 13:52:00
33 CRAS Steff BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 13:52:04
34 ZEITS Andrey KAZ        ASTANA PRO TEAM 13:52:04
35 SEPULVEDA Eduardo ARG        MOVISTAR TEAM 13:52:04
36 SCHLEGEL Michal CZE        CCC SPRANDI POLKOWICE 13:52:08
37 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 13:52:08
38 CAPECCHI Eros ITA        QUICK – STEP FLOORS 13:52:12
39 LAMBRECHT Bjorg BEL        LOTTO SOUDAL 13:52:12
40 LE TURNIER Mathias FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13:52:14
41 HERRADA Jose ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13:52:16
42 ROVNY Ivan RUS        GAZPROM – RUSVELO 13:52:20
43 AGNOLI Valerio ITA        BAHRAIN – MERIDA 13:52:20
44 MORTON Lachlan AUS        TEAM DIMENSION DATA 13:52:20
45 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA 13:52:23
46 KONRAD Patrick AUT        BORA – HANSGROHE 13:52:23
47 SHAW James GBR        LOTTO SOUDAL 13:52:23
48 OWSIAN Lukasz POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 13:52:27
49 NOVAK Domen SLO        BAHRAIN – MERIDA 13:52:27
50 PETERS Nans FRA        AG2R LA MONDIALE 13:52:32
51 VINCENT Léo FRA        GROUPAMA – FDJ 13:52:38
52 PADUN Mark UKR        BAHRAIN – MERIDA 13:52:40
53 PODLASKI Michal POL        VOSTER ATS TEAM 13:52:42
54 O’CONNOR Ben AUS        TEAM DIMENSION DATA 13:52:47
55 KACZMAREK Jakub POL        TEAM HUROM 13:52:48
56 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13:52:48
57 NYCH Artem RUS        GAZPROM – RUSVELO 13:52:51
58 HOLLENSTEIN Reto SUI        TEAM KATUSHA ALPECIN 13:52:56
59 CONTI Valerio ITA        UAE TEAM EMIRATES 13:52:59
60 CHEVRIER Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 13:53:04
61 BATTAGLIN Enrico ITA        TEAM LOTTO NL – JUMBO 13:53:21
62 KREUZIGER Roman CZE        MITCHELTON – SCOTT 13:53:26
63 WYSS Danilo SUI        BMC RACING TEAM 13:53:26
64 MATOS Nuno POR        MOVISTAR TEAM 13:54:07
65 VANHOUCKE Harm BEL        LOTTO SOUDAL 13:54:07
66 SIVAKOV Pavel RUS        TEAM SKY 13:54:29
67 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 13:54:29
68 KENNAUGH Peter GBR        BORA – HANSGROHE 13:54:29
69 BAK YTTING Lars DEN        LOTTO SOUDAL 13:54:33
70 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 13:54:38
71 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR        UAE TEAM EMIRATES 13:54:41
72 NIEMIEC Przemyslaw POL        UAE TEAM EMIRATES 13:54:50
73 PATERSKI Maciej POL        WIBATECH MERX 7R 13:55:06
74 RAVASI Edward ITA        UAE TEAM EMIRATES 13:55:14
75 ZAKHAROV Artyom KAZ        ASTANA PRO TEAM 13:55:20
76 MATE MARDONES Luis Angel ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 13:55:20
77 STORER Michael AUS        TEAM SUNWEB 13:55:57
78 VERONA Carlos ESP        MITCHELTON – SCOTT 13:56:03
79 VERVAEKE Louis BEL        TEAM SUNWEB 13:58:09
80 BOLE Grega SLO        BAHRAIN – MERIDA 13:58:09
81 GASTAUER Ben LUX        AG2R LA MONDIALE 13:58:09
82 TRENTIN Matteo ITA        MITCHELTON – SCOTT 13:59:09
83 DUCHESNE Antoine CAN        GROUPAMA – FDJ 13:59:18
84 ARCAS Jorge ESP        MOVISTAR TEAM 13:59:29
85 CARRETERO Hector ESP        MOVISTAR TEAM 13:59:29
86 RUTKIEWICZ Marek POL        WIBATECH MERX 7R 14:00:22
87 SHALUNOV Evgeny RUS        GAZPROM – RUSVELO 14:00:26
88 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 14:00:28
89 ROELANDTS Jurgen BEL        BMC RACING TEAM 14:00:28
90 ZIELINSKI Kamil POL        TEAM HUROM 14:00:28
91 BERHANE Natnael ERI        TEAM DIMENSION DATA 14:00:28
92 GIDICH Yevgeniy KAZ        ASTANA PRO TEAM 14:00:32
93 PALUTA Michal POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 14:00:42
94 HOFLAND Moreno NED        LOTTO SOUDAL 14:00:54
95 QUINTANA Dayer COL        MOVISTAR TEAM 14:00:56
96 RESTREPO VALENCIA Jhonatan COL        TEAM KATUSHA ALPECIN 14:00:56
97 BYSTRØM Sven Erik NOR        UAE TEAM EMIRATES 14:01:07
98 TRATNIK Jan SLO        CCC SPRANDI POLKOWICE 14:01:14
99 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 14:01:31
100 BONIFAZIO Niccolò ITA        BAHRAIN – MERIDA 14:01:44
101 MØRKØV Michael DEN        QUICK – STEP FLOORS 14:03:06
102 GOLAS Michal POL        TEAM SKY 14:03:06
103 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 14:03:06
104 STANNARD Ian GBR        TEAM SKY 14:03:09
105 LEEZER Thomas NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 14:03:17
106 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 14:03:23
107 SCHWARZMANN Michael GER        BORA – HANSGROHE 14:03:24
108 NIZZOLO Giacomo ITA        TREK – SEGAFREDO 14:03:30
109 BELKOV Maxim RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 14:03:33
110 FIRSANOV Sergey RUS        GAZPROM – RUSVELO 14:03:40
111 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 14:03:49
112 BIZHIGITOV Zhandos KAZ        ASTANA PRO TEAM 14:04:19
113 DOCKER Mitchell AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 14:04:19
114 BOOM Lars NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 14:04:57
115 BENEDETTI Cesare ITA        BORA – HANSGROHE 14:05:47
116 OWEN Logan USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 14:06:21
117 HODEG CHAGUI Alvaro Jose COL        QUICK – STEP FLOORS 14:08:51
118 ACKERMANN Pascal GER        BORA – HANSGROHE 14:08:53
119 BIERMANS Jenthe BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 14:08:56
120 GREIPEL André GER        LOTTO SOUDAL 14:09:06
121 CONSONNI Simone ITA        UAE TEAM EMIRATES 14:09:13
122 BOUHANNI Nacer FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14:09:13
123 SARREAU Marc FRA        GROUPAMA – FDJ 14:09:13
124 GARCIA CORTINA Ivan ESP        BAHRAIN – MERIDA 14:09:13
125 FRÖHLINGER Johannes GER        TEAM SUNWEB 14:09:13
126 DELAGE Mickael FRA        GROUPAMA – FDJ 14:09:13
127 WISNIOWSKI Lukasz POL        TEAM SKY 14:09:13
128 MEZGEC Luka SLO        MITCHELTON – SCOTT 14:09:13
129 BEPPU Fumiyuki JPN        TREK – SEGAFREDO 14:09:13
130 BONNET William FRA        GROUPAMA – FDJ 14:09:13
131 MARTINELLI Davide ITA        QUICK – STEP FLOORS 14:09:13
132 SABATINI Fabio ITA        QUICK – STEP FLOORS 14:09:13
133 SHILOV Sergei RUS        GAZPROM – RUSVELO 14:09:13
134 DOMAGALSKI Karol POL        ONE PRO CYCLING 14:09:13
135 VENTER Jaco RSA        TEAM DIMENSION DATA 14:10:07
136 STACHOWIAK Adam POL        VOSTER ATS TEAM 14:10:34
137 EDMONDSON Alexander AUS        MITCHELTON – SCOTT 14:11:20
138 FOLIFOROV Alexander RUS        GAZPROM – RUSVELO 14:11:22
139 PORSEV Alexander RUS        GAZPROM – RUSVELO 14:13:30
140 FRAME Alex NZL        TREK – SEGAFREDO 14:13:46
141 FRANCZAK Pawel POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 14:14:24
142 GRADEK Kamil POL        CCC SPRANDI POLKOWICE 14:15:04
143 MAGNUSSON Kim SWE        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 14:15:10
144 ALBASINI Michael SUI        MITCHELTON – SCOTT 14:15:58
145 EISEL Bernhard AUT        TEAM DIMENSION DATA 14:16:34
146 VAN LERBERGHE Bert BEL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14:17:25
147 CARDONA TABARES Julian COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 14:29:32
148 MCLAY Daniel GBR        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 14:32:09

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here