Primoz Roglic won stage 19 of the Tour de France and advanced up the general classification; overtaking Chris Froome to sit in third place overall.  Also featuring Dion Smith, Jack Bauer and Tom Scully.

 

Roglic rules descent after mammoth mountain stage, moves onto GC podium

 

Stage results:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 ROGLIČ Primož SLO        TEAM LOTTO NL – JUMBO 5:28:17
2 THOMAS Geraint GBR        TEAM SKY +19
3 BARDET Romain FRA        AG2R LA MONDIALE +19
4 MARTIN Daniel IRL        UAE TEAM EMIRATES +19
5 MAJKA Rafal POL        BORA – HANSGROHE +19
6 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB +19
7 LANDA MEANA Mikel ESP        MOVISTAR TEAM +19
8 FROOME Chris GBR        TEAM SKY +19
9 KRUIJSWIJK Steven NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +31
10 ZAKARIN Ilnur RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +31
11 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP        BAHRAIN – MERIDA +01:47
12 JUNGELS Bob LUX        QUICK – STEP FLOORS +01:47
13 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL        TEAM SKY +01:47
14 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA +03:39
15 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP        BAHRAIN – MERIDA +03:39
16 KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM +03:57
17 LATOUR Pierre FRA        AG2R LA MONDIALE +04:31
18 TOLHOEK Antwan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +06:52
19 QUINTANA Nairo COL        MOVISTAR TEAM +07:09
20 FUGLSANG Jakob DEN        ASTANA PRO TEAM +07:18
21 CARUSO Damiano ITA        BMC RACING TEAM +07:18
22 GESCHKE Simon GER        TEAM SUNWEB +07:18
23 BARGUIL Warren FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +07:18
24 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT +07:18
25 VAN GARDEREN Tejay USA        BMC RACING TEAM +11:58
26 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +12:36
27 GAUDU David FRA        GROUPAMA – FDJ +13:09
28 VALVERDE Alejandro ESP        MOVISTAR TEAM +14:38
29 NAVARRO GARCIA Daniel ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +14:38
30 HANSEN Jesper DEN        ASTANA PRO TEAM +16:59
31 MARTIN Guillaume FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +17:43
32 ROLLAND Pierre FRA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +17:43
33 BOUET Maxime FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +17:43
34 ĐURASEK Kristijan CRO        UAE TEAM EMIRATES +17:43
35 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY +18:28
36 ALAPHILIPPE Julian FRA        QUICK – STEP FLOORS +18:28
37 CASTROVIEJO Jonathan ESP        TEAM SKY +19:30
38 BERNARD Julien FRA        TREK – SEGAFREDO +21:41
39 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB +21:41
40 SOLER Marc ESP        MOVISTAR TEAM +22:53
41 SLAGTER Tom-Jelte NED        TEAM DIMENSION DATA +24:13
42 YATES Adam GBR        MITCHELTON – SCOTT +29:40
43 DILLIER Silvan SUI        AG2R LA MONDIALE +31:41
44 SCHÄR Michael SUI        BMC RACING TEAM +31:43
45 MOLARD Rudy FRA        GROUPAMA – FDJ +31:43
46 NAESEN Oliver BEL        AG2R LA MONDIALE +31:43
47 KOCHETKOV Pavel RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +31:43
48 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +31:43
49 CHAVANEL Sylvain FRA        DIRECT ENERGIE +31:43
50 DE GENDT Thomas BEL        LOTTO SOUDAL +31:55
51 KÜNG Stefan SUI        BMC RACING TEAM +31:55
52 DE KORT Koen NED        TREK – SEGAFREDO +31:55
53 LEDANOIS Kevin FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +31:55
54 ARNDT Nikias GER        TEAM SUNWEB +31:55
55 ERVITI Imanol ESP        MOVISTAR TEAM +31:55
56 FRAILE MATARRANZ Omar ESP        ASTANA PRO TEAM +31:55
57 BURGHARDT Marcus GER        BORA – HANSGROHE +31:55
58 MARCZYNSKI Tomasz POL        LOTTO SOUDAL +31:55
59 DEGAND Thomas BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +31:55
60 FRANK Mathias SUI        AG2R LA MONDIALE +31:55
61 VERMOTE Julien BEL        TEAM DIMENSION DATA +31:55
62 GERRANS Simon AUS        BMC RACING TEAM +31:55
63 OFFREDO Yoann FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +31:55
64 VAN AVERMAET Greg BEL        BMC RACING TEAM +31:55
65 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES +31:55
66 PICHON Laurent FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +31:55
67 KRAGH ANDERSEN Søren DEN        TEAM SUNWEB +31:55
68 IMPEY Daryl RSA        MITCHELTON – SCOTT +32:05
69 PELLIZOTTI Franco ITA        BAHRAIN – MERIDA +32:05
70 CLARKE Simon AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +32:05
71 VACHON Florian FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +32:05
72 MARTENS Paul GER        TEAM LOTTO NL – JUMBO +32:05
73 MÜHLBERGER Gregor AUT        BORA – HANSGROHE +32:05
74 GESBERT Elie FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +32:05
75 POLJANSKI Pawel POL        BORA – HANSGROHE +32:05
76 CALMEJANE Lilian FRA        DIRECT ENERGIE +32:05
77 HARDY Romain FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +32:05
78 HAYMAN Mathew AUS        MITCHELTON – SCOTT +32:05
79 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +32:05
80 HERRADA Jesus ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +32:05
81 NIELSEN Magnus Cort DEN        ASTANA PRO TEAM +32:05
82 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB +32:05
83 ROOSEN Timo NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +32:05
84 LAPORTE Christophe FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +32:05
85 POELS Wout NED        TEAM SKY +32:05
86 MOLLEMA Bauke NED        TREK – SEGAFREDO +32:05
87 VICHOT Arthur FRA        GROUPAMA – FDJ +32:05
88 POLITT Nils GER        TEAM KATUSHA ALPECIN +32:05
89 BOUDAT Thomas FRA        DIRECT ENERGIE +32:05
90 TURGIS Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +32:05
91 EDET Nicolas FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +32:05
92 SUTHERLAND Rory AUS        UAE TEAM EMIRATES +32:05
93 MINNAARD Marco NED        WANTY – GROUPE GOBERT +32:05
94 SKUJINS Toms LAT        TREK – SEGAFREDO +32:05
95 VALGREN ANDERSEN Michael DEN        ASTANA PRO TEAM +32:05
96 AMADOR Andrey CRC        MOVISTAR TEAM +32:05
97 MOINARD Amael FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +32:05
98 SMITH Dion NZL        WANTY – GROUPE GOBERT +32:05
99 JANSEN Amund Grøndahl NOR        TEAM LOTTO NL – JUMBO +32:05
100 GRELLIER Fabien FRA        DIRECT ENERGIE +32:05
101 COUSIN Jerome FRA        DIRECT ENERGIE +32:05
102 SICARD Romain FRA        DIRECT ENERGIE +32:05
103 BOSWELL Ian USA        TEAM KATUSHA ALPECIN +32:05
104 BENNATI Daniele ITA        MOVISTAR TEAM +32:05
105 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA +32:34
106 CLAEYS Dimitri BEL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +32:50
107 PEREZ Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +32:50
108 LUDVIGSSON Tobias SWE        GROUPAMA – FDJ +36:22
109 STUYVEN Jasper BEL        TREK – SEGAFREDO +36:22
110 ROWE Luke GBR        TEAM SKY +36:22
111 GAUDIN Damien FRA        DIRECT ENERGIE +36:22
112 SIMON Julien FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +38:23
113 DUPONT Timothy BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +38:23
114 THEUNS Edward BEL        TEAM SUNWEB +38:23
115 HEPBURN Michael AUS        MITCHELTON – SCOTT +38:23
116 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES +38:23
117 HAUSSLER Heinrich AUS        BAHRAIN – MERIDA +38:23
118 DURBRIDGE Luke AUS        MITCHELTON – SCOTT +38:23
119 TROIA Oliviero ITA        UAE TEAM EMIRATES +38:23
120 KRISTOFF Alexander NOR        UAE TEAM EMIRATES +38:23
121 COLBRELLI Sonny ITA        BAHRAIN – MERIDA +38:23
122 BAUER Jack NZL        MITCHELTON – SCOTT +38:23
123 VANMARCKE Sep BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +38:23
124 DE BUYST Jasper BEL        LOTTO SOUDAL +38:23
125 LAMPAERT Yves BEL        QUICK – STEP FLOORS +38:23
126 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA        TEAM DIMENSION DATA +38:23
127 THOMSON Jay Robert RSA        TEAM DIMENSION DATA +38:23
128 FERRARI Roberto ITA        UAE TEAM EMIRATES +38:23
129 KOREN Kristijan SLO        BAHRAIN – MERIDA +38:23
130 PASQUALON Andrea ITA        WANTY – GROUPE GOBERT +38:23
131 TERPSTRA Niki NED        QUICK – STEP FLOORS +38:23
132 SCULLY Tom NZL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +38:23
133 SINKELDAM Ramon NED        GROUPAMA – FDJ +38:23
134 DEGENKOLB John GER        TREK – SEGAFREDO +38:23
135 LE GAC Olivier FRA        GROUPAMA – FDJ +38:23
136 BODNAR Maciej POL        BORA – HANSGROHE +38:23
137 GOGL Michael AUT        TREK – SEGAFREDO +38:23
138 GUARNIERI Jacopo ITA        GROUPAMA – FDJ +38:23
139 DEMARE Arnaud FRA        GROUPAMA – FDJ +38:23
140 PÖSTLBERGER Lukas AUT        BORA – HANSGROHE +38:23
141 OSS Daniel ITA        BORA – HANSGROHE +38:23
142 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG        QUICK – STEP FLOORS +38:23
143 SAGAN Peter SVK        BORA – HANSGROHE +38:23
144 CRADDOCK G Lawson USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +38:23
145 PHINNEY Taylor USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +40:33
DNF VANENDERT Jelle BEL        LOTTO SOUDAL  

 

General classification after stage 19:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 THOMAS Geraint GBR        TEAM SKY 79:49:31
2 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB +02:05
3 ROGLIČ Primož SLO        TEAM LOTTO NL – JUMBO +02:24
4 FROOME Chris GBR        TEAM SKY +02:37
5 KRUIJSWIJK Steven NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +04:37
6 LANDA MEANA Mikel ESP        MOVISTAR TEAM +04:40
7 BARDET Romain FRA        AG2R LA MONDIALE +05:15
8 MARTIN Daniel IRL        UAE TEAM EMIRATES +06:39
9 QUINTANA Nairo COL        MOVISTAR TEAM +10:26
10 ZAKARIN Ilnur RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +11:49
11 JUNGELS Bob LUX        QUICK – STEP FLOORS +15:54
12 FUGLSANG Jakob DEN        ASTANA PRO TEAM +16:36
13 LATOUR Pierre FRA        AG2R LA MONDIALE +20:21
14 VALVERDE Alejandro ESP        MOVISTAR TEAM +25:50
15 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL        TEAM SKY +26:08
16 KANGERT Tanel EST        ASTANA PRO TEAM +31:19
17 BARGUIL Warren FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +33:59
18 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA +36:37
19 MAJKA Rafal POL        BORA – HANSGROHE +37:35
20 MARTIN Guillaume FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +40:00
21 CARUSO Damiano ITA        BMC RACING TEAM +41:14
22 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP        BAHRAIN – MERIDA +43:24
23 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT +45:39
24 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP        BAHRAIN – MERIDA +46:51
25 GESCHKE Simon GER        TEAM SUNWEB +48:09
26 MOLLEMA Bauke NED        TREK – SEGAFREDO +59:14
27 ROLLAND Pierre FRA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +1:04:36
28 VAN AVERMAET Greg BEL        BMC RACING TEAM +1:05:29
29 CALMEJANE Lilian FRA        DIRECT ENERGIE +1:14:55
30 YATES Adam GBR        MITCHELTON – SCOTT +1:15:53
31 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:17:32
32 VAN GARDEREN Tejay USA        BMC RACING TEAM +1:20:24
33 ALAPHILIPPE Julian FRA        QUICK – STEP FLOORS +1:24:10
34 GAUDU David FRA        GROUPAMA – FDJ +1:27:04
35 BERNARD Julien FRA        TREK – SEGAFREDO +1:28:53
36 TOLHOEK Antwan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:35:02
37 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe COL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +1:36:36
38 ĐURASEK Kristijan CRO        UAE TEAM EMIRATES +1:43:12
39 MOLARD Rudy FRA        GROUPAMA – FDJ +1:43:36
40 CHAVANEL Sylvain FRA        DIRECT ENERGIE +1:44:59
41 VICHOT Arthur FRA        GROUPAMA – FDJ +1:47:29
42 MOINARD Amael FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +1:53:14
43 BOUET Maxime FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +1:54:06
44 VALGREN ANDERSEN Michael DEN        ASTANA PRO TEAM +1:54:12
45 EDET Nicolas FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:55:39
46 IMPEY Daryl RSA        MITCHELTON – SCOTT +1:55:46
47 NAVARRO GARCIA Daniel ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:56:55
48 HERRADA Jesus ESP        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:58:14
49 AMADOR Andrey CRC        MOVISTAR TEAM +2:00:32
50 KWIATKOWSKI Michal POL        TEAM SKY +2:01:32
51 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB +2:01:42
52 FRANK Mathias SUI        AG2R LA MONDIALE +2:03:24
53 KRAGH ANDERSEN Søren DEN        TEAM SUNWEB +2:05:46
54 KÜNG Stefan SUI        BMC RACING TEAM +2:06:02
55 HANSEN Jesper DEN        ASTANA PRO TEAM +2:06:22
56 FRAILE MATARRANZ Omar ESP        ASTANA PRO TEAM +2:06:57
57 DEGAND Thomas BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +2:07:06
58 SLAGTER Tom-Jelte NED        TEAM DIMENSION DATA +2:08:55
59 POELS Wout NED        TEAM SKY +2:11:24
60 PELLIZOTTI Franco ITA        BAHRAIN – MERIDA +2:12:28
61 KOCHETKOV Pavel RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN +2:12:49
62 MINNAARD Marco NED        WANTY – GROUPE GOBERT +2:15:49
63 STUYVEN Jasper BEL        TREK – SEGAFREDO +2:16:25
64 SOLER Marc ESP        MOVISTAR TEAM +2:17:19
65 DE GENDT Thomas BEL        LOTTO SOUDAL +2:22:12
66 NAESEN Oliver BEL        AG2R LA MONDIALE +2:24:13
67 NIELSEN Magnus Cort DEN        ASTANA PRO TEAM +2:26:45
68 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES +2:29:14
69 ARNDT Nikias GER        TEAM SUNWEB +2:30:15
70 SAGAN Peter SVK        BORA – HANSGROHE +2:31:11
71 CASTROVIEJO Jonathan ESP        TEAM SKY +2:34:49
72 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB +2:37:57
73 SICARD Romain FRA        DIRECT ENERGIE +2:38:17
74 MÜHLBERGER Gregor AUT        BORA – HANSGROHE +2:39:10
75 LUDVIGSSON Tobias SWE        GROUPAMA – FDJ +2:42:07
76 VERMOTE Julien BEL        TEAM DIMENSION DATA +2:42:11
77 ERVITI Imanol ESP        MOVISTAR TEAM +2:44:33
78 DE KORT Koen NED        TREK – SEGAFREDO +2:44:36
79 BOSWELL Ian USA        TEAM KATUSHA ALPECIN +2:45:16
80 MARTENS Paul GER        TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:47:01
81 LAMPAERT Yves BEL        QUICK – STEP FLOORS +2:47:53
82 DILLIER Silvan SUI        AG2R LA MONDIALE +2:47:54
83 SKUJINS Toms LAT        TREK – SEGAFREDO +2:48:44
84 PEREZ Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:51:11
85 HAGEN Edvald Boasson NOR        TEAM DIMENSION DATA +2:51:15
86 GESBERT Elie FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +2:54:33
87 POLITT Nils GER        TEAM KATUSHA ALPECIN +2:55:57
88 SCHÄR Michael SUI        BMC RACING TEAM +2:57:07
89 BOUDAT Thomas FRA        DIRECT ENERGIE +2:57:54
90 OFFREDO Yoann FRA        WANTY – GROUPE GOBERT +2:58:19
91 THEUNS Edward BEL        TEAM SUNWEB +2:58:52
92 COUSIN Jerome FRA        DIRECT ENERGIE +3:01:03
93 POLJANSKI Pawel POL        BORA – HANSGROHE +3:01:12
94 PASQUALON Andrea ITA        WANTY – GROUPE GOBERT +3:01:14
95 BURGHARDT Marcus GER        BORA – HANSGROHE +3:01:57
96 LEDANOIS Kevin FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +3:06:03
97 SMITH Dion NZL        WANTY – GROUPE GOBERT +3:08:02
98 PICHON Laurent FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +3:08:16
99 VACHON Florian FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +3:08:17
100 CLARKE Simon AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +3:10:31
101 KOREN Kristijan SLO        BAHRAIN – MERIDA +3:11:00
102 SIMON Julien FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +3:11:20
103 BENNATI Daniele ITA        MOVISTAR TEAM +3:12:31
104 HARDY Romain FRA        TEAM FORTUNEO – SAMSIC +3:12:57
105 SUTHERLAND Rory AUS        UAE TEAM EMIRATES +3:13:07
106 MARCZYNSKI Tomasz POL        LOTTO SOUDAL +3:15:02
107 GERRANS Simon AUS        BMC RACING TEAM +3:16:11
108 COLBRELLI Sonny ITA        BAHRAIN – MERIDA +3:16:25
109 HAYMAN Mathew AUS        MITCHELTON – SCOTT +3:17:12
110 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA        TEAM DIMENSION DATA +3:17:51
111 DEGENKOLB John GER        TREK – SEGAFREDO +3:21:31
112 GOGL Michael AUT        TREK – SEGAFREDO +3:25:20
113 OSS Daniel ITA        BORA – HANSGROHE +3:25:50
114 VANMARCKE Sep BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +3:26:19
115 KRISTOFF Alexander NOR        UAE TEAM EMIRATES +3:26:40
116 TERPSTRA Niki NED        QUICK – STEP FLOORS +3:27:54
117 TURGIS Anthony FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +3:30:33
118 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +3:30:58
119 GRELLIER Fabien FRA        DIRECT ENERGIE +3:31:42
120 BAUER Jack NZL        MITCHELTON – SCOTT +3:33:09
121 DURBRIDGE Luke AUS        MITCHELTON – SCOTT +3:34:00
122 HEPBURN Michael AUS        MITCHELTON – SCOTT +3:35:21
123 LAPORTE Christophe FRA        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +3:35:42
124 BODNAR Maciej POL        BORA – HANSGROHE +3:36:00
125 HAUSSLER Heinrich AUS        BAHRAIN – MERIDA +3:36:22
126 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES +3:37:38
127 LE GAC Olivier FRA        GROUPAMA – FDJ +3:41:54
128 CLAEYS Dimitri BEL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +3:43:18
129 ROWE Luke GBR        TEAM SKY +3:44:44
130 SCULLY Tom NZL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +3:44:45
131 DUPONT Timothy BEL        WANTY – GROUPE GOBERT +3:45:15
132 PÖSTLBERGER Lukas AUT        BORA – HANSGROHE +3:45:54
133 PHINNEY Taylor USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +3:47:28
134 TROIA Oliviero ITA        UAE TEAM EMIRATES +3:48:16
135 GAUDIN Damien FRA        DIRECT ENERGIE +3:50:11
136 SINKELDAM Ramon NED        GROUPAMA – FDJ +3:50:32
137 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG        QUICK – STEP FLOORS +3:52:41
138 FERRARI Roberto ITA        UAE TEAM EMIRATES +3:54:25
139 ROOSEN Timo NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO +3:55:16
140 JANSEN Amund Grøndahl NOR        TEAM LOTTO NL – JUMBO +3:57:46
141 DEMARE Arnaud FRA        GROUPAMA – FDJ +4:00:23
142 DE BUYST Jasper BEL        LOTTO SOUDAL +4:01:08
143 THOMSON Jay Robert RSA        TEAM DIMENSION DATA +4:04:16
144 GUARNIERI Jacopo ITA        GROUPAMA – FDJ +4:05:44
145 CRADDOCK G Lawson USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE +4:24:28

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here