Sam Bennett took the line honours in the final stage of the Giro d’Italia 2018, winning the smaller bunch gallop ahead of Elia Viviani and Jean-Pierre Drucker.  The peloton was significantly depleted with a number of riders opting to take advantage of the neutralised circuit race from 7 laps to go; including newly crowned winner Chris Froome who took the GC title ahead of Tom Dumoulin and Miguel Angel Lopez.  Also featuring George Bennett & Sam Bewley.

 

History made for Bennett as Froome wins Giro d’Italia

 

Stage results:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 BENNETT Sam IRL        BORA – HANSGROHE 2:50:49
2 VIVIANI Elia ITA        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
3 DRUCKER Jean-Pierre LUX        BMC RACING TEAM 2:50:49
4 PLANCKAERT Baptiste BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
5 BELLETTI Manuel ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
6 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
7 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
8 SIMION Paolo ITA        BARDIANI CSF 2:50:49
9 SABATINI Fabio ITA        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
10 POLANC Jan SLO        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
11 BATTAGLIN Enrico ITA        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
12 MORI Manuele ITA        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
13 HAIG Jack AUS        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
14 GIBBONS Ryan RSA        TEAM DIMENSION DATA 2:50:49
15 BEWLEY Sam NZL        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
16 DEBUSSCHERE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 2:50:49
17 BOIVIN Guillaume CAN        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
18 MØRKØV Michael DEN        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
19 PFINGSTEN Christoph GER        BORA – HANSGROHE 2:50:49
20 VISCONTI Giovanni ITA        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
21 BONIFAZIO Niccolò ITA        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
22 CAVAGNA Rémi FRA        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
23 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
24 VENTER Jaco RSA        TEAM DIMENSION DATA 2:50:49
25 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
26 ROELANDTS Jurgen BEL        BMC RACING TEAM 2:50:49
27 MOHORIC Matej SLO        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
28 SBARAGLI Kristian ITA        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
29 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 2:50:49
30 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
31 BERTAZZO Liam ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 2:50:49
32 VAN ASBROECK Tom BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
33 ARMEE Sander BEL        LOTTO SOUDAL 2:50:49
34 ŠTYBAR Zdenek CZE        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
35 ULISSI Diego ITA        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
36 GONÇALVES José POR        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
37 CATTANEO Mattia ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
38 MONTAGUTI Matteo ITA        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
39 JAUREGUI Quentin FRA        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
40 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
41 BOARO Manuele ITA        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
42 BERHANE Natnael ERI        TEAM DIMENSION DATA 2:50:49
43 SENECHAL Florian FRA        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
44 SCHILLINGER Andreas GER        BORA – HANSGROHE 2:50:49
45 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 2:50:49
46 BENEDETTI Cesare ITA        BORA – HANSGROHE 2:50:49
47 GROSSSCHARTNER Felix AUT        BORA – HANSGROHE 2:50:49
48 FRAPPORTI Marco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
49 MOSCA Jacopo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 2:50:49
50 LAENGEN Vegard Stake NOR        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
51 KONRAD Patrick AUT        BORA – HANSGROHE 2:50:49
52 PREIDLER Georg AUT        GROUPAMA – FDJ 2:50:49
53 ROY Jérémy FRA        GROUPAMA – FDJ 2:50:49
54 GENIEZ Alexandre FRA        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
55 HERMANS Ben BEL        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
56 FRANKINY Kilian SUI        BMC RACING TEAM 2:50:49
57 FRISON Frederik BEL        LOTTO SOUDAL 2:50:49
58 HANSEN Adam James AUS        LOTTO SOUDAL 2:50:49
59 BAK YTTING Lars DEN        LOTTO SOUDAL 2:50:49
60 VAN EMDEN Jos NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
61 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
62 MARTIN Tony GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
63 MULLEN Ryan IRL        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
64 OOMEN Sam NED        TEAM SUNWEB 2:50:49
65 BROWN Nathan USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
66 GAVAZZI Francesco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
67 BALLERINI Davide ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
68 BOUWMAN Koen NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
69 DENZ Nico GER        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
70 KING Benjamin USA        TEAM DIMENSION DATA 2:50:49
71 TURRIN Alex ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 2:50:49
72 VENDRAME Andrea ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
73 PLAZA Ruben ESP        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
74 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose ESP        BMC RACING TEAM 2:50:49
75 CAPECCHI Eros ITA        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
76 DEMPSTER Zakkari AUS        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
77 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
78 PEDERSEN Mads DEN        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
79 IRIZAR ARAMBURU Markel ESP        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
80 COLEDAN Marco ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 2:50:49
81 BARBIN Enrico ITA        BARDIANI CSF 2:50:49
82 KUZNETSOV Viacheslav RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
83 JUUL JENSEN Christopher DEN        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
84 SCHACHMANN Maximilian GER        QUICK – STEP FLOORS 2:50:49
85 DE MARCHI Alessandro ITA        BMC RACING TEAM 2:50:49
86 NOVAK Domen SLO        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
87 ZHUPA Eugert ALB        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 2:50:49
88 FONZI Giuseppe ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 2:50:49
89 CONTI Valerio ITA        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
90 CICCONE Giulio ITA        BARDIANI CSF 2:50:49
91 ANDREETTA Simone ITA        BARDIANI CSF 2:50:49
92 MASNADA Fausto ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
93 SAGIV Guy ISR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
94 NEILANDS Krists LAT        ISRAEL CYCLING ACADEMY 2:50:49
95 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES 2:50:49
96 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
97 DOWSETT Alex GBR        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
98 HAMILTON Christopher AUS        TEAM SUNWEB 2:50:49
99 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB 2:50:49
100 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB 2:50:49
101 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB 2:50:49
102 CURVERS Roy NED        TEAM SUNWEB 2:50:49
103 HOFSTEDE Lennard NED        TEAM SUNWEB 2:50:49
104 DIDIER Laurent LUX        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
105 EG Niklas DEN        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
106 BRAMBILLA Gianluca ITA        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
107 BETANCUR Carlos COL        MOVISTAR TEAM 2:50:49
108 LAMMERTINK Maurits NED        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
109 DUPONT Hubert FRA        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
110 NIBALI Antonio ITA        BAHRAIN – MERIDA 2:50:49
111 DE LA PARTE Victor ESP        MOVISTAR TEAM 2:50:49
112 SEPULVEDA Eduardo ARG        MOVISTAR TEAM 2:50:49
113 FERNANDEZ Ruben ESP        MOVISTAR TEAM 2:50:49
114 PEDRERO Antonio ESP        MOVISTAR TEAM 2:50:49
115 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL        TREK – SEGAFREDO 2:50:49
116 CARAPAZ Richard ECU        MOVISTAR TEAM 2:50:49
117 QUINTANA Dayer COL        MOVISTAR TEAM 2:50:49
118 ZEITS Andrey KAZ        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
119 SANCHEZ Luis León ESP        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
120 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
121 BELKOV Maxim RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 2:50:49
122 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 2:50:49
123 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
124 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem RSA        TEAM DIMENSION DATA 2:50:49
125 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello ESP        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
126 HIRT Jan CZE        ASTANA PRO TEAM 2:50:49
127 BIDARD François FRA        AG2R LA MONDIALE 2:50:49
128 MORABITO Steve SUI        GROUPAMA – FDJ 2:50:49
129 ROUX Anthony FRA        GROUPAMA – FDJ 2:50:49
130 KREUZIGER Roman CZE        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
131 REICHENBACH Sébastien SUI        GROUPAMA – FDJ 2:50:49
132 YATES Simon Philip GBR        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
133 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
134 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
135 LINDEMAN Bert-Jan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
136 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 2:50:49
137 TUFT Svein CAN        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
138 CARTHY Hugh John GBR        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
139 WOODS Michael CAN        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
140 DOCKER Mitchell AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
141 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 2:50:49
142 KNEES Christian GER        TEAM SKY 2:50:49
143 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP        TEAM SKY 2:50:49
144 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 2:50:49
145 FROOME Chris GBR        TEAM SKY 2:50:49
146 POELS Wout NED        TEAM SKY 2:50:49
147 ELISSONDE Kenny FRA        TEAM SKY 2:50:49
148 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL        TEAM SKY 2:50:49
149 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL        MITCHELTON – SCOTT 2:50:49
  PINOT Thibaut FRA        GROUPAMA – FDJ DNS
  LADAGNOUS Matthieu FRA        GROUPAMA – FDJ DNF

 

Sam Bennett celebrates another stage victory, this time in Rome at the end of the Giro d’Italia, photo Sirotti

General classification:

Rank Last Name First Name Country Team Result
1 FROOME Chris GBR        TEAM SKY 89:02:39
2 DUMOULIN Tom NED        TEAM SUNWEB 89:03:25
3 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL        ASTANA PRO TEAM 89:07:36
4 CARAPAZ Richard ECU        MOVISTAR TEAM 89:08:23
5 POZZOVIVO Domenico ITA        BAHRAIN – MERIDA 89:10:42
6 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello ESP        ASTANA PRO TEAM 89:14:29
7 KONRAD Patrick AUT        BORA – HANSGROHE 89:15:40
8 BENNETT George NZL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 89:15:56
9 OOMEN Sam NED        TEAM SUNWEB 89:16:57
10 FORMOLO Davide ITA        BORA – HANSGROHE 89:17:55
11 GENIEZ Alexandre FRA        AG2R LA MONDIALE 89:20:09
12 POELS Wout NED        TEAM SKY 89:20:19
13 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL        TEAM SKY 89:32:20
14 GONÇALVES José POR        TEAM KATUSHA ALPECIN 89:37:08
15 BETANCUR Carlos COL        MOVISTAR TEAM 89:44:27
16 DENNIS Rohan AUS        BMC RACING TEAM 89:58:46
17 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP        MITCHELTON – SCOTT 90:00:55
18 BRAMBILLA Gianluca ITA        TREK – SEGAFREDO 90:03:09
19 WOODS Michael CAN        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 90:04:03
20 DUPONT Hubert FRA        AG2R LA MONDIALE 90:06:33
21 YATES Simon Philip GBR        MITCHELTON – SCOTT 90:17:50
22 REICHENBACH Sébastien SUI        GROUPAMA – FDJ 90:17:57
23 GESINK Robert NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 90:22:28
24 CONTI Valerio ITA        UAE TEAM EMIRATES 90:25:43
25 SANCHEZ Luis León ESP        ASTANA PRO TEAM 90:25:50
26 MASNADA Fausto ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 90:28:52
27 GROSSSCHARTNER Felix AUT        BORA – HANSGROHE 90:31:26
28 ULISSI Diego ITA        UAE TEAM EMIRATES 90:34:07
29 PREIDLER Georg AUT        GROUPAMA – FDJ 90:36:03
30 MOHORIC Matej SLO        BAHRAIN – MERIDA 90:42:57
31 SCHACHMANN Maximilian GER        QUICK – STEP FLOORS 90:44:15
32 POLANC Jan SLO        UAE TEAM EMIRATES 91:00:48
33 CATTANEO Mattia ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 91:02:56
34 BATTAGLIN Enrico ITA        TEAM LOTTO NL – JUMBO 91:04:54
35 TEN DAM Laurens NED        TEAM SUNWEB 91:05:32
36 HAIG Jack AUS        MITCHELTON – SCOTT 91:05:45
37 BIDARD François FRA        AG2R LA MONDIALE 91:09:04
38 VISCONTI Giovanni ITA        BAHRAIN – MERIDA 91:10:11
39 DE LA PARTE Victor ESP        MOVISTAR TEAM 91:10:58
40 CICCONE Giulio ITA        BARDIANI CSF 91:11:34
41 LAMMERTINK Maurits NED        TEAM KATUSHA ALPECIN 91:13:06
42 MONTAGUTI Matteo ITA        AG2R LA MONDIALE 91:19:49
43 FRANKINY Kilian SUI        BMC RACING TEAM 91:22:49
44 KING Benjamin USA        TEAM DIMENSION DATA 91:27:05
45 HERMANS Ben BEL        ISRAEL CYCLING ACADEMY 91:27:40
46 HIRT Jan CZE        ASTANA PRO TEAM 91:29:26
47 PLAZA Ruben ESP        ISRAEL CYCLING ACADEMY 91:30:36
48 JAUREGUI Quentin FRA        AG2R LA MONDIALE 91:31:55
49 CAPECCHI Eros ITA        QUICK – STEP FLOORS 91:45:03
50 BOUWMAN Koen NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 91:45:17
51 ELISSONDE Kenny FRA        TEAM SKY 91:45:18
52 BROWN Nathan USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 91:45:18
53 GAVAZZI Francesco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 91:48:20
54 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL        TREK – SEGAFREDO 91:50:50
55 KREUZIGER Roman CZE        MITCHELTON – SCOTT 91:54:29
56 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP        TEAM SKY 91:55:21
57 ARMEE Sander BEL        LOTTO SOUDAL 91:56:23
58 PFINGSTEN Christoph GER        BORA – HANSGROHE 91:58:40
59 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 92:01:35
60 HANSEN Adam James AUS        LOTTO SOUDAL 92:03:36
61 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL        UAE TEAM EMIRATES 92:07:25
62 DENZ Nico GER        AG2R LA MONDIALE 92:08:42
63 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 92:11:56
64 PUCCIO Salvatore ITA        TEAM SKY 92:13:19
65 DE MARCHI Alessandro ITA        BMC RACING TEAM 92:13:45
66 MORI Manuele ITA        UAE TEAM EMIRATES 92:15:11
67 ZEITS Andrey KAZ        ASTANA PRO TEAM 92:16:30
68 BALLERINI Davide ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 92:16:41
69 MARCATO Marco ITA        UAE TEAM EMIRATES 92:22:25
70 VILLELLA Davide ITA        ASTANA PRO TEAM 92:22:32
71 HAGA Chad USA        TEAM SUNWEB 92:23:25
72 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL        MITCHELTON – SCOTT 92:24:10
73 NEILANDS Krists LAT        ISRAEL CYCLING ACADEMY 92:30:52
74 JUUL JENSEN Christopher DEN        MITCHELTON – SCOTT 92:31:10
75 BOARO Manuele ITA        BAHRAIN – MERIDA 92:32:44
76 ROUX Anthony FRA        GROUPAMA – FDJ 92:42:27
77 CARTHY Hugh John GBR        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 92:46:04
78 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem RSA        TEAM DIMENSION DATA 92:46:14
79 MORABITO Steve SUI        GROUPAMA – FDJ 92:47:49
80 ŠTYBAR Zdenek CZE        QUICK – STEP FLOORS 92:53:19
81 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN        TEAM KATUSHA ALPECIN 92:55:46
82 QUINTANA Dayer COL        MOVISTAR TEAM 92:57:11
83 BERHANE Natnael ERI        TEAM DIMENSION DATA 92:57:16
84 GIBBONS Ryan RSA        TEAM DIMENSION DATA 93:01:10
85 FERNANDEZ Ruben ESP        MOVISTAR TEAM 93:02:15
86 TURRIN Alex ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 93:05:35
87 LUTSENKO Alexey KAZ        ASTANA PRO TEAM 93:06:50
88 MODOLO Sacha ITA        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 93:08:23
89 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose ESP        BMC RACING TEAM 93:08:40
90 VENDRAME Andrea ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 93:09:17
91 KNEES Christian GER        TEAM SKY 93:09:41
92 PEDRERO Antonio ESP        MOVISTAR TEAM 93:09:54
93 EG Niklas DEN        TREK – SEGAFREDO 93:10:59
94 BARBIN Enrico ITA        BARDIANI CSF 93:11:13
95 VENTER Jaco RSA        TEAM DIMENSION DATA 93:12:41
96 SEPULVEDA Eduardo ARG        MOVISTAR TEAM 93:12:56
97 DIDIER Laurent LUX        TREK – SEGAFREDO 93:13:44
98 MOSCA Jacopo ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 93:14:00
99 VAN EMDEN Jos NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 93:17:01
100 NIBALI Antonio ITA        BAHRAIN – MERIDA 93:17:09
101 NOVAK Domen SLO        BAHRAIN – MERIDA 93:18:03
102 LAENGEN Vegard Stake NOR        UAE TEAM EMIRATES 93:20:02
103 HAMILTON Christopher AUS        TEAM SUNWEB 93:22:13
104 VENTURINI Clement FRA        AG2R LA MONDIALE 93:23:35
105 KUZNETSOV Viacheslav RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 93:24:35
106 BAK YTTING Lars DEN        LOTTO SOUDAL 93:24:39
107 MØRKØV Michael DEN        QUICK – STEP FLOORS 93:25:35
108 BENEDETTI Cesare ITA        BORA – HANSGROHE 93:26:20
109 ROY Jérémy FRA        GROUPAMA – FDJ 93:27:18
110 MARTIN Tony GER        TEAM KATUSHA ALPECIN 93:30:38
111 SBARAGLI Kristian ITA        ISRAEL CYCLING ACADEMY 93:31:08
112 BENNETT Sam IRL        BORA – HANSGROHE 93:35:02
113 BONIFAZIO Niccolò ITA        BAHRAIN – MERIDA 93:37:03
114 LINDEMAN Bert-Jan NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 93:39:02
115 CAVAGNA Rémi FRA        QUICK – STEP FLOORS 93:39:04
116 PLANCKAERT Baptiste BEL        TEAM KATUSHA ALPECIN 93:42:23
117 BOIVIN Guillaume CAN        ISRAEL CYCLING ACADEMY 93:42:52
118 DRUCKER Jean-Pierre LUX        BMC RACING TEAM 93:42:58
119 FRAPPORTI Marco ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 93:44:14
120 DOWSETT Alex GBR        TEAM KATUSHA ALPECIN 93:44:32
121 VAN POPPEL Danny NED        TEAM LOTTO NL – JUMBO 93:46:20
122 VAN HOECKE Gijs BEL        TEAM LOTTO NL – JUMBO 93:47:04
123 BELLETTI Manuel ITA        ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 93:48:30
124 ROELANDTS Jurgen BEL        BMC RACING TEAM 93:48:32
125 ANDREETTA Simone ITA        BARDIANI CSF 93:49:30
126 DEMPSTER Zakkari AUS        ISRAEL CYCLING ACADEMY 93:52:19
127 BELKOV Maxim RUS        TEAM KATUSHA ALPECIN 93:53:48
128 CURVERS Roy NED        TEAM SUNWEB 93:57:39
129 SABATINI Fabio ITA        QUICK – STEP FLOORS 93:57:48
130 BEWLEY Sam NZL        MITCHELTON – SCOTT 93:58:27
131 DOCKER Mitchell AUS        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 93:59:09
132 VIVIANI Elia ITA        QUICK – STEP FLOORS 93:59:43
133 VAN ASBROECK Tom BEL        TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 94:00:35
134 IRIZAR ARAMBURU Markel ESP        TREK – SEGAFREDO 94:01:51
135 SENECHAL Florian FRA        QUICK – STEP FLOORS 94:02:10
136 DEBUSSCHERE Jens BEL        LOTTO SOUDAL 94:06:38
137 VAN POPPEL Boy NED        TREK – SEGAFREDO 94:08:18
138 MULLEN Ryan IRL        TREK – SEGAFREDO 94:10:51
139 SCHILLINGER Andreas GER        BORA – HANSGROHE 94:11:12
140 PEDERSEN Mads DEN        TREK – SEGAFREDO 94:12:13
141 SAGIV Guy ISR        ISRAEL CYCLING ACADEMY 94:18:21
142 FRISON Frederik BEL        LOTTO SOUDAL 94:18:38
143 BERTAZZO Liam ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 94:20:54
144 HOFSTEDE Lennard NED        TEAM SUNWEB 94:21:32
145 SIMION Paolo ITA        BARDIANI CSF 94:28:10
146 COLEDAN Marco ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 94:34:46
147 TUFT Svein CAN        MITCHELTON – SCOTT 94:35:31
148 ZHUPA Eugert ALB        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 94:36:53
149 FONZI Giuseppe ITA        WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 94:51:16

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here